Зупиніть дитячу істерію всього одним питанням

Всі діти закочують істерики. Чи можна щось зробити або нам просто потрібно почекати, поки дитина підросте? Мама поділилася своїм рецептом, все просто і легко.

Я не психолог і не фахівець з дитячої істерії, я звичайна мати п’ятирічної дочки. Проте, мені здається, що я знайшла «формулу», я хочу поділитися – як це може змінити поведінку дитини, яка починає скандал із за дрібниці. По-перше, трохи нашої особистої історії.

Моя дочка ходила в дитячий сад і дуже хвилювалася з цього приводу. Вона сказала, що ніколи не зможе звикнути до дитячого саду і не хоче більше туди повертатися. Удома теж все пішло не так: Аліса все більше злилася і впадала в істерику буквально по будь-якій причині, за кожну дрібницю. У дитячому садку мені порадили звернутися до дитячого психолога в надії, що це якось нормалізує ситуацію.

Психолог дійсно дав нам багато корисних порад, але одна була просто фантастичною і дуже простою. Про неї я хочу поговорити.

Психолог сказав мені, що дітям потрібно дати зрозуміти – що ми цінуємо те, що вони відчувають.

Таким чином, під час кризи, незалежно від причини, потрібно допомогти дитині (це робиться з дітьми старше 5 років) думати і розуміти, що з ним відбувається. Потім ми визнаємо важливість їх проблеми і в той же час надаємо їм участь у вирішенні цієї проблеми, таким чином ми можемо зупинити істерію.

Отже, ситуація така: дитина готова почати скандал. Привід не має значення – рука ляльки відпала, пора лягати спати, домашнє завдання не зроблено, і вона просто не хоче робити те, що ви хочете. Я дивлюся в очі дитині і задаю тихим голосом одне питання:

Це велика проблема, середня чи маленька?

Тоді моя дочка починала думати про те, що з нею відбувається, це позначилося на ній чарівним чином.

Я задаю це питання, вона відповідає, і ми разом знаходимо спосіб вирішити проблему і де шукати рішення.

Невелика проблема зазвичай є найшвидшою і простою для вирішення.

Деякі проблеми вона вважає «середніми». Швидше за все, ми їх вирішимо, але не не відразу – є речі, які вимагають часу.

Якщо проблема серйозна – і то, що ваша дитина вважає важливим, це безумовно не можна ігнорувати, навіть якщо ви думаєте, що це повна нісенітниця – цій проблемі слід приділити трохи більше часу. Іноді необхідно допомогти дитині зрозуміти, що все може бути не так в житті, як ми хочемо.

Ось недавній випадок, коли цей метод працював відмінно.

Вибираючи одяг для прогулянки, Аліса, як правило, дуже піклується про те, в чому вона піде гуляти, особливо коли на вулиці холодно. Коротше кажучи, вона хотіла надіти свої улюблені штани, але вони були в пральній машинці. Вона вже почала скандалити, коли я запитала її: «Аліса, це велика, середня або маленька проблема?»

Вона подивилася на мене і тихо сказала: «Маленька». Ми вже знали, що невелику проблему легко вирішити. Я попросила її запропонувати рішення (я знала, що їй потрібен час подумати), і вона сказала: «Потрібно вибрати інші штани». Я кажу: «У нас є кілька штанів на вибір».

Вона посміхнулася і пішла вибирати інші штани. Я вітаю її з тим, що вона змогла вирішити проблему самостійно, так як важливо похвалити дитину за те, що вона досягнула успіху.

Я не думаю, що є чарівна паличка в навчанні дітей. Виховання дитини, проходження його через всі етапи розвитку – це справжнє мистецтво. Так, іноді ми вибираємо неправильний шлях, тоді у нас повинна бути мудрість, щоб повернутися і спробувати зробити правильно іншим разом.

Джерело –
https://mandarynka.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *