Кава або чай? Давайте нарешті з’ясуємо який напій корисніший.

Кавомани постійно сперечаються з любителями чаю, за те який напій краще. В цій статті розберемося, як кава і чай впливають на організм. А також зробимо висновки, що до користі і шкоди цих напоїв.

Вміст кофеїну.

Кофеїн міститься не тільки в каві, але і в чаї. Максимальна доза цієї речовини для організму — це 400 мг на добу. В невеличкій чашці кави вміст кофеїну становить 95-200 мг, а чаю 14-70 мг.

Вміст антиоксидантів.

Антиоксиданти — це речовини, які борються з вільними радикалами та запобігають розвитку хронічних захворювань в організмі. Чай містить у своєму складі теафлавани, катехіни та рубигини. А кава насичена флавоноїдами та хлорогеновою кислотою.

Вплив на роботу мозку.

Зелений чай містить велику кількість L- тіаніну. Цей антиоксидант стимулює активність мозку. Він так само, як кофеїн покращує увагу, зосередженість та допомагає бути завжди сконцентрованим.

Боротьба з зайвою вагою.

Завдяки кофеїну та хлорогеновій кислоті можна швидко та ефективно позбутися зайвих кілограмів. Такий склад міститься в каві, тому краще віддати перевагу їй, а не чаю.Вплив на здоров’я зубів.

Регулярний прийом цих напоїв, впливає на колір зубної емалі. Під час досліджень, експерти з’ясували, що пігменти, які містяться в чаї забарвлюють емаль сильніше ніж ті, що в каві.

Висновок: кожен з напоїв має свої недоліки та переваги. Але експерти вважають, що чай шкодить здоров’ю менше ніж кава. Віддавайте перевагу зеленому чаю, він відноситься до переліку продуктів здорового харчування, але у всьому потрібно знати міру. Не варто вживати більше ніж  дві чашки на добу.

Джерело –
https://facedobra.com/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *