Вчені довели, що ризик серцевої недостатності знижується при регулярному чищенні зубів

Гігієна зубів допомагає запобігти появі серцевої недостатності.

Нове дослідження показало, що чищення зубів тричі на день може знизити ризик серцевої недостатності більш ніж на 10 %, інформує Ukr.Media.

Дослідники з жіночого університету Ewha у Сеулі (Південна Корея), вивчали питання, чи може поліпшення гігієни порожнини рота бути пов’язане зі зниженим ризиком виникнення миготливої аритмії (фібриляції передсердь) і серцевої недостатності.

Вчені оцінили дані понад 160000 учасників у віці від 40 до 79 років, у яких на початку дослідження не було діагностованої фібриляції передсердь або серцевої недостатності. Усі учасники спостерігалися у середньому протягом 10 з половиною років.

Дані були отримані з Корейської національної системи медичного страхування. Крім інформації про захворювання у цій базі даних містяться такі характеристики як зріст, вага, спосіб життя та звички, зокрема, звична гігієна порожнини рота.

Loading…

За цей час у трьох відсотків учасників розвинулася миготлива аритмія, а у п’яти відсотків — серцева недостатність.

При цьому чищення зубів три або більше разів на день корелювало зі зменшенням ризику розвитку фібриляції передсердь на 10 % і зниженням ризику серцевої недостатності на 12 %.

Ці результати були отримані вже з урахуванням таких факторів як вік учасників, стать, ІМТ (індекс маси тіла), соціально-економічний статус, вживання алкоголю, куріння і фізична активність.

Однак, дослідники визнають, що не враховували, наприклад, стан ясен піддослідних або їх візити до стоматолога, і у будь-якому випадку, “причинність виявлених асоціацій до кінця не зрозуміла”.

А все-таки, це вже не перше дослідження, що показує важливість гігієни порожнини рота для здоров’я організму в цілому. Крім того, масштаб дослідження — велика кількість учасників і тривалий період часу — є плюсом на користь достовірності передбачуваного причинно-наслідкового зв’язку.

Автори пояснюють, що одна з теорій, яка лежить в основі їх висновків з дослідження, полягає в тому, що регулярне чищення зубів зменшує кількість бактерій, присутніх у роті, що у свою чергу знижує ризик потрапляння бактерій у кров.

У цілому, дослідники рекомендують чистити зуби не лише вранці та перед сном, але і, принаймні, ще один раз протягом дня. При цьому зубну щітку необхідно міняти раз на два-три місяці.

Loading…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *