Як зберегти картоплю в квартирі до літа

Прості способи збереження урожаю картоплі у квартирі.

Зберегти картоплю взимку у квартирі непросто. Цей овоч не любить тепла і світла. Навіть при тривалому зберіганні з дотриманням умов він може почати проростати і псуватися. Але є кілька способів тримати картоплю до літа в приміщенні, головне — витримати необхідні параметри вологості, температури і освітлення, інформує Ukr.Media.

Відро без поліетиленового пакета

Невеликий обсяг картоплі можна розмістити на кухні. Єдиний куточок, куди не заглядає денне або штучне світло — місце під раковиною. Пара відер туди увійде. Але картоплю там зберігають без поліетиленового пакета, який не пропускає повітря і сприяє появі гнилі.

Кілька тижнів коренеплід зберігається без проблем, так більше й не треба — такий невеликий об’єм швидко з’їдається.

Loading…

Утеплений дерев’яний ящик

Хороший спосіб зберігати картоплю протягом декількох місяців — балкон або лоджія.

На відкритому балконі влаштовують спеціальне місце зберігання. Для цього знадобляться два дерев’яних ящики різного розміру. На дно більшого засипаються тирсу або солому, можна застелити шматком пінопласту 5-7 см завтовшки.

Всередину ставлять короб меншого розміру. Простір між стінками ящиків також прокладається шаром утеплювача.

Зовнішній короб повинен мати вентиляційні отвори, внутрішній — без них. В ящик засипається перебрана і просушена картопля, без паростків, гнилі, механічних пошкоджень. Для кращого збереження разом з картоплею укладають на зберігання кілька буряків (вона має властивість «витягати» вологу). Верхні кришки обох ящиків утеплюються пінопластом або старою ковдрою.

В таких умовах картопля може зберігатися дуже довго — до літа він псуватися не буде. При настанні зовсім теплих весняних днів на ніч ящик з овочами відкривають, а вдень знову закривають і загортають ковдрою — таким чином нічне зниження температури накопичиться і вдень не дасть овочам прогріватися.

«Хрущовський холодильник»

В деяких типах старих квартир під кухонним підвіконням передбачено спеціальне місце зберігання, яке має вентиляційні отвори назовні. Їх ще називають «хрущовський холодильник». Тут теж можна зберігати картоплю до весни. Обсяг такого резервуара невеликий, і його теж потрібно трохи утеплити. Для цього достатньо до зовнішньої стінки притулити шматок пінопласту, а саму картоплю зручніше зберігати в картонних коробках або сітках.

Дерев’яний ящик в під’їзді

При обмеженому просторі квартири або неможливості створити відповідні умови, картоплю можна зберігати на сходовій клітці. Добре, якщо є тамбур на кілька квартир. Як правило, вони досить великі, у них з легкістю розміщуються велосипеди, санки і навіть габаритні шафи.

Для зберігання в під’їзді потрібен тільки ящик — ні утеплювати, ні закутувати його не доведеться, оскільки температура повітря за межами квартири, як правило, цілком підходить картоплі.

Полотняний мішок в коморі

У деяких цегляних і панельних квартирах 70-80-х років є спеціальні невеликі приміщення, що не мають опалення та освітлення і призначені для зберігання. Їх називають ще «тещина кімната» або просто комора. Тут можна розмістити картоплю прямо на підлозі в полотняних або джутових (з-під цукру) мішках. Комору необхідно періодично провітрювати, оскільки картопля при зберіганні виділяє шкідливі для дихання гази.

Як бачимо, варіантів зберігання картоплі в квартирі досить багато. Головне — закладати на зиму потрібно тільки здорові, без ознак гнилі і механічних пошкоджень бульби. При появі паростків їх потрібно обламувати, щоб овочі не стали в’ялими. Тоді картопля збереже свої смакові якості надовго.

Loading…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *