Зі скількох квітів можна та не можна складати букет: слов’янські та сучасні прикмети

Кількість квітів у букеті має свій особливий зміст.

З квітами пов’язано багато ворожінь, легенд, повір’їв та традицій. Флористи навіть опанували особливу мову, за допомогою якої можна розповісти про свої почуття, просто піднісши букет. Вибір квітів ми сьогодні залишимо за кадром ― розглянемо їх кількість, яка теж має важливе символічне значення, інформує Ukr.Media.

Дві квітки

У нашій країні міцно закріпилася традиція дарувати композиції, що складаються лише з непарної кількості рослин. Цей звичай сягає корінням у минуле, у часи язичництва. Цифрам тоді надавали величезне значення. Двійка і усі парні числа символізували смерть, безвихідь, якусь завершеність.

Навіть народження близнюків за часів Русі вважалося великим нещастям. Люди не їли яйця з двома жовтками і боялися запалювати одразу дві свічки. По дві квітки несли на могили загиблим воїнам: одну ― небіжчикові, іншу — його ворогові.

Проте у сучасних реаліях деякі молоді люди вважають доречним подарувати дівчині дві квітки, коли роблять їй пропозицію руки і серця. Жодних пояснень для такого вчинку не існує.

Три квітки

Трійка — це втілення духовного початку. У язичницьких обрядах багато дій виконувалися три рази поспіль.

Фігурує це число і у казках: три бажання золотої рибки, три голови Горинича, три дороги, тридев’яте царство.

У християнстві ми повсюдно зустрічаємося з трійкою: тричі перехрещуємося, згадуємо святу трійцю (Батька, Сина і Святого Духа).

Три квітки у букеті говорять про бажання вирушити з коханою на край світу і там, нарешті, насолоджуватися довгоочікуваним щастям.

Шість квіток

Шістка становить “число диявола”. Цю цифру згадано у Біблії, під нею ховається ім’я звіра Апокаліпсису — персонажа останньої книги Нового Завіту. Число “666” — елемент, який часто використовують у сатанинській атрибутиці разом із перевернутим хрестом.

Поступово загальноприйняте тлумачення цього числа забувалося, його почали “приміряти” на правителів різних епох (наприклад, Петра Першого і Наполеона). З точки зору піфагорійців, це трикутне число ― воно виражає суму чисел від 1 до 36.

Християни за можливості намагаються уникати нещасливого числового значення і зараз. У деяких будинках відсутній 66-ий поверх ― після 65-го відразу йде 67-ий. Не дивно, що і таку кількість квітів зайвий раз дарувати ніхто не буде.

Дев’ять квіток

Отримання квіткової композиції з такою кількістю рослин означає, що ви для дарувальника ― просто гарний друг, а не обраниця. Він бажає вам щастя і удачі у всіх починаннях.

Букетом з дев’яти квіток підкреслюють почуття поваги, прихильності і вдячності. Це відмінний подарунок на день народження.

П’ятнадцять квіток

Таким презентом хочуть сказати: “Пробач мене”. Композиція з п’ятнадцяти рослин за своєю красою просто дивовижна. Це число також доречно використовувати під час складання бізнес-букетів.

Крім виду квітів і відтінку їх кольорів у букеті важливу роль відіграє кількість рослин. Вчені вважають, що певної числової символіки під час дарування квіткових композицій люди дотримувалися ще до нашої ери. Це означає, що і нам, сучасним людям, не варто відмовлятися від цих традицій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *