Ці 5 хитрощів стануть у нагоді людям, які схильні до набору зайвої ваги

Деякі хитрощі допоможуть не набирати зайву вагу.

Вчені поки що не навчилися повністю вимикати ген ожиріння (і невідомо, чи варто це робити), але вже знають, як можна зменшити його активність і завадити організму накопичувати зайвий жир, інформує Ukr.Media.

Їжте менше цукру і насичених жирів

Навіть якщо ви сидите на дуже суворій дієті, у вашому раціоні повинні бути наявними ненасичені жири — ті, які містяться у оливковій олії, горіхах, рибі та інших аналогічних продуктах. А от активне споживання продуктів, багатих на насичені жири, викликає збільшення ваги навіть у тому випадку, якщо калорійність раціону залишається незмінною. І, на жаль, те ж саме стосується цукру.

Відмовтеся від прийому полівітамінів

По-перше, дедалі більше досліджень підтверджують: вітаміни з коробочки набагато гірше засвоюються, ніж ті, що ми отримуємо з їжею. А, по‑друге, деякі дослідження підтверджують зв’язок між вживанням синтезованих вітамінів групи В і підвищеною активністю генів, що відповідають за накопичення жиру.

Будьте обережні з консервованими продуктами

По-перше, у консервованих продуктах часто багато цукру і солі, які сприяють накопиченню зайвого жиру. А, по‑друге, сама упаковка іноді містить компоненти, які можуть впливати на активність “жирових” генів.

Гуляйте вранці

Дослідження, опубліковане у журналі PLOS ONE, показало, що прямий вплив сонячного світла з 8 до 12 години знижує ризик збільшення ваги незалежно від рівня активності, споживання калорій або віку. Можливо, справа у здатності ранкового світла активізувати обмін речовин і пригнічувати активність генів, що відповідають за накопичення жиру.

Будьте обережними з антибіотиками

Наші кишкові бактерії відіграють важливу роль у контролі за “жирними” генами: вони допомагають створювати коротколанцюгові жирні кислоти (SCFA), такі як бутират, які, у свою чергу, зменшують нашу генетичну схильність до збільшення ваги і діабету. Коли ми приймаємо антибіотики, ми порушуємо баланс бактерій і, відповідно, знижуємо їх здатність виробляти жирні кислоти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *