Чому обрізання волосся самому собі вважається поганою прикметою?

Не варто стригти собі волосся самостійно.

Часто виникає необхідність просто підрівняти чубчик або швидко ліквідувати дивакувату зачіску — витвір модного перукаря, але руки опускаються, коли згадуєш, що стригти себе погана прикмета. Звідки вона з’явилася?

В різний час в різних культурах існували міфи і забобони, пов’язані із волоссям. В деяких і до сьогодення вважається, ніби через нього людина пов’язана із Всесвітом, що оберігає від різних негараздів. Деякі впевнені, що пасма зберігають в собі дані про здоров’я, силу волі, інтелект людей, інформує Ukr.Media.

Більшість служителів культу носять довге волосся, тоді як перед паломництвом до Мекки мусульмани голять голову наголо, щоб максимально наблизитися до Творця.

Забобонні люди вважають, що самостійне підстригання волосся загрожує фінансовими невдачами, проблемами зі здоров’ям, нещасним коханням, негараздами в сімейному житті і деформацією біополя.

Існує три варіанти походження забобону, що пояснюють, чому стригти себе погана прикмета. Два з них досить-таки давні і один відносно сучасний:

Язичницький

Прихильники багатобожжя вважали, що людина, яка сама собі обрізає волосся, відрізає себе від долі, що визначена вищими силами. Тому, коли виникала необхідність поправити зачіску, про це просили когось із близьких або того, хто має легку руку.

Християнський

Частина християн перебуває у твердій впевненості, що робити самостійно стрижку — значить відрікатися від Бога і приймати Диявола. Тому стригти відросле волосся треба довіряти не просто професіоналу, а людині з добрим серцем. Інакше лиха не оминути.

Езотеричний або альтернативний

Шанувальники такого напрямку як біоенергетика вважають, що самостійна стрижка руйнує біополе. Через це відбувається відтік енергії, псується зовнішня і внутрішня краса та липнуть хвороби. У випадку з перукарем негативні наслідки відчуваються значно слабше.

Що стосується раціонального зерна, то воно присутнє у третій версії, яка пояснює походження забобону. Не будучи професійним перукарем і не володіючи досвідом, після самостійної стрижки можна дійсно зробити зовнішність якщо не відразливою, то щонайменше смішною.

Тому незалежно від сприйняття забобону краще не варто перевіряти силу його дії на собі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *