Прикмета: чому не можна ходити босоніж по дому і чи потрібне домашнє взуття

В які дні в православ’ї забороняється ходити босоніж.

Прикмета, чому не можна ходити босоніж по дому, мабуть, якось співзвучна зі старовинною суворівською приказкою, яка також рекомендує ноги тримати в теплі. Хто дотримується такої поради, той і сьогодні рідше хворіє і відрізняється міцним здоров’ям. Прикмета не ходити вдома босоніж дуже давня, і раз вона безнапасно дожила до наших днів, значить, дійсно правильно була помічена і допомагає зберегти здоров’я, інформує Ukr.Media.

В православ’ї не можна ходити босоніж в особливі дати

Є в православ’ї такі дні, коли без взуття ходити — погана прикмета. Наприклад, на Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня — не можна ходити босоніж. Навіть найменших діток рекомендується взути, якщо вже тупотять.

Прикмета свідчить, що ходити босоніж в цей день — значить накликати на себе цілий букет хвороб.

Інша прикмета свідчить, що не можна ходити босоніж 4 січня, на Святу Анастасію. Якщо не послухатися, можна стати причиною нещастя кого-небудь з близьких людей, а самому зіткнутися з бідністю.

Прикмета, що не можна ходити босоніж: це до добра чи до неприємностей

Прикмета свідчить, що босоніж не можна вирушати на тихе полювання. Невзутого грибника удача обійде стороною, а гриби йому будуть потрапляти, як не старі, то червиві.

Не можна ні в якому разі ходити босоніж, коли в хаті покійник і в той день, що померлого поховали, теж. Тобто, небіжчика з дому вже винесли, але в цей день все одно роззуватися в цьому будинку не можна.

Найчастіше прикмети про те, що босоніж ходити не можна, пов’язані з тим, що з-за цього може загрожувати людині бідність і різні хвороби. Якщо подумати, то стає зрозуміло, «звідки вітер віє»: сьогодні — то зрозуміло, босоніж ходять за власним бажанням, а в давнину, коли прикмети складали, це було зовсім по-іншому.

У людей часто просто не було взуття, навіть валянок, бувало, не було, така була бідність. У кого ж взуття було, незаможні намагалися зберегти його і взували тільки на свята. Ось звідси і прикмета: ходиш босоніж — бідняк.

У давні часи кожен день носити взуття вважалося, мало не розкішшю і чимось на зразок недосяжного комфорту. Ось бідняки і ходили босоніж, навіть дорослі люди, а малюки і тим більш: вони виростали з взуття швидко, та й носити його, як правило, акуратно не вміли.

Чи обов’язково ходити по будинку в спеціальному домашньому взутті

Ноги повинні бути в теплі, і це стосується не тільки зимового часу року. Не рекомендується ходити босими ногами по підлозі і в літню спеку, а не те, що взимку або восени.

В сучасних будинках, як правило, залізобетонні перекриття роблять, і про теплу підлогу в них говорити не доводиться. Підігрів же підлоги встановлюють у себе у квартирах далеко не всі жителі багатоповерхівок. Що ж стосується домашніх капців — цю «розкіш» може дозволити собі хто завгодно.

Домашні капці просто потрібні тим людям, що живуть в багатоповерховому будинку. Це може бути власна окрема квартира або орендоване житло, або батьківська житлова площа, на якій у тісноті, але не в образі живуть разом кілька поколінь — капці для дому потрібні всім і завжди.

Домашнє взуття повинне бути передбачене не тільки для всіх членів сім’ї, але й для можливих гостей. Тут вже самі домочадці повинні прикинути, скільки гостей може до них завітати і забезпечити кожному з них теплі домашні капці.

Якщо в передпокої вручити гостю теплі затишні домашні капці, у нього точно залишаться найприємніші враження і про господарів будинку, і про зустріч взагалі.

Щоб не ходити босоніж по будинку, які кімнатні капці краще вибрати

Кімнатне взуття повинне бути привабливим зовні, зручним, щоб ногам при повсякденному носінні було максимально комфортно і виконане з відповідного матеріалу. Найбільш зручними будуть повстяні капці, виготовлені на конкретну людину.

Дуже цінуються домашні капці, які умільці шиють вручну. Вони виходять не просто взуттям з теплого матеріалу, а немов зігрівають ще й душевною теплотою і серцевою добротою майстра, який їх виготовив.

У затишних і м’яких кімнатних капцях, при виготовленні яких використовувалася натуральна шерсть, тепло ногам буде і в зимову холоднечу, і в осінні дощові дні. У кого в будинку є таке взуття, в ньому стає ніби затишніше. Холода з таким взуттям будуть не страшні, а експлуатувати такі капці можна досить тривалий час.

За вовняним взуттям ніякий особливий догляд не потрібен, а при носінні його на нозі практично не відчувають. Якщо такі домашні капці забрудняться, їх слід занурити в мильний розчин і сполоснути в ньому, а потім у чистій воді. І капці стануть, як нові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *