Навіщо в чашечку улюбленої кави додають щіпку солі

Так от, як ідея щодо кави з сіллю?

Хоча більшість з нас особливо не експериментують зі способами приготування кави, все ж напевно цікавляться наймоднішими кавовими трендами, та завжди відкриті новим ідеям. Кавова справа — це абсолютна свобода творчості. Постійно винаходяться нові варіації заварювання кави. Так от, як вам рецепт кави з сіллю?

Кава гірка і негірка

Так, ви не помилилися! Виявляється, сіль прибирає гіркоту і робить смак напою багатшими. І цьому факту є наукове пояснення, інформує Ukr.Media.

Існує думка, що кава гірка через кофеїн. За даними дослідників Мюнхенського технічного університету, кофеїн надає каві тільки легку, ледь помітну гірчинку. Основну гіркоту напою дають два його компоненти — лактони хлорогенової кислоти і феніліндани.

Обидві ці речовини — антиоксиданти. Їх містять тільки обсмажені кавові зерна. У зеленій каві вони відсутні. Лактони хлорогенової кислоти утворюються при легкому смажені, а феніліндани, які є продуктами розпаду лактонів хлорогенової кислоти, з’являються при сильному обжарюванні зерен. Отже, чим сильніше обсмажування зерен кави, тим він більше гірчить.

Неправильне заварювання напою також може бути причиною його гіркоти. Перекипівша кава — це гірка кава. Також кава набуває гіркий смак і при тривалому витримуванні.

Надмірно дрібний помел зерен, неправильна пропорція кави і води, несвіжі низькоякісні зерна, немиті кавомашини — все це погіршує смак напою і робить його гірким.

Як сіль прибирає гіркоту?

Смакові бруньки, якими покрита спинка нашого язика, розрізняють основні смаки — солодкий, солоний, гіркий, кислий і смак юмами (смак глутамату натрію, характерний для китайських і японських страв). В результаті потрапляння їжі на язик запускається хімічна реакція. При цьому рецепторами надсилається в головний мозок сигнал. Так ми розрізняємо смак.

Встановлено, що біологічні механізми сприйняття солодкого, солоного, кислого смаку і смаку юмами, подібні. Сіль сама по собі підсилює ці смаки. А ось механізм, який продукує гіркий смак, працює по-іншому. Іони кальцію, посилають в мозок сигнал «гіркота». Сіль за не зовсім ясними причинами не дає смаковим сосочкам відреагувати на цей сигнал, таким чином послаблюючи сприйняття гіркоти.

Як і в яких кількостях необхідно додавати сіль у каву

Alton Brown, відомий автор куховарських книг, рекомендує додавати ¼ чайної ложки солі на 6 столових ложок меленої кави. Така кількість солі достатня для нейтралізації гіркоти і кислого смаку кави і посилення притаманної їй солодкості.

Що стосується такого способу заварювання кави, то в даному випадку яких-небудь строгих правил або рецептів немає. Щіпку солі можна додавати безпосередньо перед тим, як варити каву, або у вже готовий напій.

Кава з сіллю — це зовсім не новомодний тренд

Кава з сіллю — це давня традиція в країнах Північної Скандинавії, Туреччини, Угорщини. У прибережних регіонах, де річки впадають у море, люди використовують для приготування кави воду трохи солону на смак. При використанні такої води підвищується міцність напою і утворюється рясна піна.

Користь кави з сіллю для здоров’я людини

Кава сама по собі — корисний напій. Це багате джерело антиоксидантів. Також у ній містяться такі необхідні нутрієнти як калій і магній. Кава знижує ризик розвитку деяких хвороб. Серед них хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера і придбане слабоумство.

Кава підвищує енергетичний рівень організму, дає нам адреналін, сприяє спалюванню жиру. Вершки, цукор, сиропи і різні ароматизатори роблять напій смачнішим, але тільки при цьому додаються порожні калорії і одночасно знищуються корисні властивості.

Тому краще додавати в каву сіль, а не калорії. Це допоможе контролювати наш раціон і насолоджуватися чашкою рідкого палива, в якому ми так маємо потребу.

Ось ще один аргумент на користь кави з сіллю. Такий напій допомагає організму заповнити деяку втрату натрію в результаті вживання тієї ж самої кави. Цей напій, як відомо, має виражену сечогінну дію. Встановлено, що 4 чашки кави — це мінус 1200 мг натрію, що становить щоденну норму його споживання.

Кава і печія

Якщо кава викликає у вас печію, перевірте якість меленої кави і обжарювання її зерен. В зернах легкого та середнього обжарювання кислоти міститься більше. Отже, сильна ступінь обжарювання, арабіка хорошої якості вирішує вашу проблему з печією.

Якщо вам все-таки попалася кава низької якості, щіпка солі, додана в каву, безумовно допоможе вам попередити появу печії.

Чи треба додавати сіль у каву замість молока і цукру

Частково. Кава високої якості, правильно обсмажена і приготована, має сама по собі чудовий смак. У напою буде легка гірчинка, але вона не псує, а навпаки посилює його смаковий букет. Ось чому немає необхідності додавати цукор і молоко, щоб підвищити смакові якості кави. Але як мовиться, на смак і колір товаришів немає.

Однак якщо після ковтка кави у вас на обличчі з’являється гримаса, допоможе щіпка солі. Вона прибере гіркоту і кислоту і додасть напою м’який приємний смак. Не дарма кажуть — малий золотник, та дорогий!

Кава — універсальний напій. Саме за це ми його любимо. Ви можете пити чорну каву з невеликою кількістю молока або вершків, з цукром або несолодку. Сподіваємося, що вам доведеться за смаком і рецепт кави з додаванням солі. Однак навряд чи що-небудь може заглушити неповторний кавовий аромат, такий насичений і підбадьорливий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *