Про що говорити, коли говорити немає про що

Тобі потрібно підтримати розмову з кимось, кого ти в очі перший раз бачиш. Не сидіти ж із закритими ротами.

Просте «як справи?» не підійде. «Це не те питання, яке варто ставити незнайомцю», – каже експерт з комунікацій і автор книги «Мистецтво невимушеної розмови» Дебра Файн. Лови три фрази рятівника

ЯКЩО ВИ НІКОЛИ НЕ ЗУСТРІЧАЛИСЯ: «ЧИМ ВИ ЗАРАЗ ЗАЙМАЄТЕСЬ?»

«Питати людину безпосередньо про те, чим вона заробляє собі на життя не завжди коректно, – уточнює Файн. – Може бути, її тільки що звільнили, і вона шукає собі нову роботу. А, може, вона у неї настільки тоскна, що вона не хоче у вільний час говорити про ці нудні папірці, які вона перекладає з дня на день».

Твоє формулювання краще: воно дасть співрозмовнику можливість поговорити про те, про що він хоче. Якщо про роботу — окей, нехай буде про роботу. А якщо про хобі – нехай про хобі. Тим краще!

ЯКЩО ВИ ВЖЕ ЗНАЙОМІ: «НУ ОТ І ПОБАЧИЛИСЬ!»

Уяви: ти її вже зустрічав і навіть дечого про неї знаєш, але ніяких спільних інтересів у вас (начебто) немає. Почни з питання «як ти жила весь цей час?» – покажи, що тобі дійсно цікаво, що творилося в її житті з тих пір, як ви востаннє бачилися.

Нова робота? Розпитай її про найбільші досягнення на новому місці. Вона готується бігти марафон? Попроси порадити тобі корисних речей як новачкові в цій справі. «Люди дуже люблять говорити про себе. Дай їм таку можливість,» – радить Файн.

У РАЗІ ОДНОСТОРОННЬОГО ДІАЛОГ: «ТАК..І.»

Щоб підтримати розмову, слідуй золотому правилу всіх стенд-ап коміків: повторюй і підтверджуй все, що говорить інша людина, а потім додавай до цього щось своє. Якщо хтось скаже: «Вчора був прекрасний день», ти можеш відповісти «Так, був!» – і весь діалог на цьому закінчиться. Скажи краще щось на кшталт: «І правда, я був так радий нарешті вибратися з будинку і відправитися на природу!». Чекай, що співрозмовник почне розповідати про шашлики, які він їв на дачі з сім’єю. Бачиш? Бесіда йде на лад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *