5 напоїв, які не можна вживати після занять спортом

Популярні напої, від яких краще відмовитися після тренування.

Справжнє тренування в спортзалі вимотує до приємної втоми в м’язах, а заодно і зневоднює організм, інформує Ukr.Media.

І чим наполегливіше ми займаємося на тренажерах, тим більше потім хочеться пити. Хтось заповнює втрату рідини простою водою, хтось віддає перевагу тонізуючим напоям або спортивним тонікам.

Один з новітніх способів угамування спраги після тренування, який практикують фітнес-ентузіасти, — вживання огіркового розсолу. Здавалося б, як може поєднуватися здоровий спосіб життя і засіб, популярні «ліки проти похмілля»? Свій вибір вони аргументують тим, що розсіл відмінно допомагає відновити сили після тренування і позбавляє від судом. Пояснення цьому ефекту дають лікарі спортивної медицини: розсіл насичує організм солями і забезпечує гідратацію, допомагаючи заповнити нестачу електролітів після напруженого тренування.

В журналі Medicine & Science in Sport & Exercise були опубліковані результати досліджень, які підтвердили, що розсіл краще води допомагає позбутися від спазмів у м’язах при зневодненні і навіть може знизити рівень цукру в крові у здорових дорослих людей. Розсіл містить мінерали, електроліти — але це не виключає наявності в ньому солей, які затримують воду і викликають набряки. Тому краще все-таки утриматися від вживання такого напою після тренування.

Деякі спортсмени, і просто любителі занять спортом після тренувань п’ють пиво. Наприклад, після закінчення забігів на марафонах міжнародного класу на фініші бігунів вітають радісними вигуками і келихом пива. Проте лікарі наводять серйозні аргументи проти такої практики. Навіть слабоалкогольний напій навантажує печінку спортсмена, яка виводить всі побічні продукти метаболізму, що утворюються під час гри, тренування або забігу. Пиво змушує печінку переробляти алкоголь і тим самим уповільнює процес відновлення організму.

Під час тренувань м’язи неминуче піддаються мікротравмам. Здоровий сон і правильне харчування допомагають позбавитися болю і відновлюють м’язи, пиво ж гальмує цей процес. Крім того, воно знижує м’язову силу після навантажень.

Ще один напій, популярний у спортсменів, — це так звані спортивні молочні продукти. Діана Санфилиппо, сертифікований консультант з харчування і автор книги Practical Paleo, застерігає від вживання цих напоїв після тренувань: «Ці продукти містять перероблені білки, підсолоджувачі та олії низької якості».

Кока-кола, яку вважають за краще пити після тренувань багато спортсменів в Європі і деяких азійських країнах, таїть не менше небезпек. Вандал Шет, дієтолог Академії харчування і дієтології США, попереджає: «З колою ми отримуємо концентровану кількість простих цукрів, які організм одразу засвоює».

Така енергія не приносить користі організму і навіть може нашкодити: кока-кола може викликати ще більше зневоднення через великий вмісту цукру. Подібну шкоду можуть нанести будь-які солодкі спортивні напої — їх популярність лікарі пояснюють рекламними та маркетинговими прийомами виробників і продавців.

Каву теж не слід пити одразу після тренування, хоча це ще один популярний напій у спортсменів, які вважають його найкращим засобом відновлення сил. Адреналін, який ми отримуємо в результаті тренування, підскакує ще більше після чашки кави і змушує серце працювати з ще більшим навантаженням. Сумнівний спосіб відновити сили і зберегти здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *