Обіймайтеся частіше! 7 медичних причин робити це як можна частіше!

У людському дотику є щось особливе. Він може передати безліч емоцій і думок без слів.

Обійми можуть виражати любов, підтримку, комфорт, співчуття, вдячність і смуток. Здається, обійми — це найприродніша річ, коли необхідно заспокоїти або розділити горе і скорботу.

Ось 7 причин, чому обійми так важливі:

Вони захищають від стресу та хвороб

Кортизол — гормон стресу, що виділяється залозами. Прості обійми стимулюють вироблення окситоцину — гормону, що виробляється гіпофізом. Окситоцин — «сполучний гормон», він нейтралізує кортизол і норепінефрин (ще один гормон стресу) у жінок.

Неконтрольований або хронічний стрес призводить до того, що людина може відчувати себе самотньою і пригніченою. Коли хтось обіймає вас під час стресу, ви відразу ж стаєте спокійнішими; зв’язок з іншою людиною нагадує вам, що стрес тимчасовий і ви не самотні.

Вони знижують тиск

Медичні дослідження довели, що обійми допомагають вибратися з депресії. А чим менше депресивних станів у вашому житті, тим стабільніший ваш кров’яний тиск.

І при нормальному артеріальному тиску у вас менше шансів страждати від головних болів, втоми та інших повсякденних проблем.

Вони знижують відчуття тривоги та страху

Тривога, страх, горе, низька самооцінка, депресія — всі ці внутрішні конфлікти негативно впливають на психічне і фізичний добробут. Обійми можуть пом’якшити навіть ірраціональні страхи.

Теплі обійми можуть пригнічувати тривожні почуття, заспокоювати нервову систему і давати невербальну підтримку. Вони вселяють відчуття захисту і безпеки у всіх сенсах.

Вони допомагають підтримати скорботного

Кожна людина переживає горе по-своєму. Обставини втрати можуть бути різними, і ступінь емоцій також буває різна.

Дотики або обійми часто роблять більше для полегшення скорботи, ніж будь-які слова. Скорботні часто не можуть сформулювати, яка саме підтримка їм потрібна, але співчуття, яке передають обійми, працюють краще, ніж слова.

Вони роблять людину щасливішою

Дофамін — ще один гормон, що виділяється при обіймах. Низький рівень цього гормону пов’язаний з депресією і тривалою неврологічною дисфункцією. Дослідження показали, що дофамін також сприяє мотивації та здатності приймати раціональні рішення.

Конфлікти в взаємостосунках неминучі, обійми — спосіб вирішити ці конфлікти та поліпшити самопочуття партнерів. Крім того, регулярні обійми значно зменшують довготривалі емоційні наслідки конфлікту та підвищують самооцінку.

Вони зміцнюють імунітет

Стрес ставить під загрозу імунну систему, робить вас більш сприйнятливим до хвороб. У дослідженні 2015 року розглядалися фізичні наслідки соціальної підтримки та дбайливого контакту в якості лікування застуди. Суб’єкти піддавалися дії вірусу, потім їх симптоми та тривалість захворювання фіксувалися вченими.

Ті, хто часто обіймався, з меншою ймовірністю заразилися вірусом, і якщо вони це зробили, у них були не серйозні ознаки захворювання. Вони також видужували швидше, ніж ті, у кого не було ніякої соціальної підтримки та регулярних обіймів.

Вони допомагають від безсоння

Коли ви обіймаєтесь, ви краще спите. Обійми допомагають вашому тілу призупинити вироблення гормону під назвою кортизол.

Кортизол — це гормон, який вивільняє всі стресові відчуття у вашому тілі. Таким чином ви позбавитеся від стресу! А стрес — основна причина безсоння.

Джерело –
http://www.slovech.co/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *