Якщо хтось подавився, не поспішайте бити його по спині. Є куди ефективніший спосіб допомогти

Сиділа я на днях на лавці і чекала доньку з гімнастики. Навпроти мене теж сиділа мама з синочком, які також чекали дочку і сестричку, поки та позаймається. В цей час хлопчик пив йогурт з пляшки і подавився. Він почав сильно кашляти, майже задихатися.

Жінка відразу почала плескати його по спині. Ніякого результату це не принесло, проте вона продовжувала стукати. Через короткий час хлопчик зміг впоратися сам, хоча я вже хотіла підбігти і допомогти йому.

Коли подавлена людина кашляє, то це непогано. Це означає, що їжа НЕ цілком перекрила дихання і людині в легені надходить повітря, як у випадку цієї дитини. Коли їжа перекриває цілком дихальні шляхи, то людина починає задихатися і не може відкашлятися.

Тоді необхідно своєчасно допомогти потерпілому. Ляскання або стукіт в цьому випадку не принесе результату. Є спеціальний спосіб, який називається прийом Геймліха. Може бути хтось про нього чув? Ось про нього я вам і розповім. А якщо вам це буде цікаво, то подивіться відео інструкцію в кінці статті.

Значить необхідно стати ззаду людини яка подавилася. Для дорослої людини виконайте наступні дії:

  • Кулак покладіть в область під мечовидним відростком. Вона знаходиться між пупком і ребрами.
  • На стислу руку в кулак покладіть другу руку, не стискайте.
  • Різко натисніть долонею на кулак і втисніть його в живіт потерпілого.
  • Повторюйте, поки людина не зможе дихати (приблизно 3 рази). Грудну клітку не чіпаємо!

Якщо подавився дитина:

  • Покладіть середній і вказівний пальці однієї руки в ту ж область під мечовидним відростком, а зверху пальці іншої руки.
  • Тепер тисніть поштовхами.

Цей спосіб не годиться дітям, яким ще немає року!

Ця методика була названа ім’ям лікаря, який її винайшов. Її принцип полягає в тому, щоб повітря пробило їжу або предмет, які застрягли в горлі.

Цей спосіб не годиться дітям, яким ще немає року!

Ця методика була названа ім’ям лікаря, який її винайшов. Її принцип полягає в тому, щоб повітря пробив їжу або предмет, які застрягли в горлі.

Реагувати потрібно дуже швидко, так як іноді людина може задихнутися за лічені секунди. Є багато відгуків в Інтернеті людей, яким допоміг цей прийом. У будь-якому випадку цей прийом потрібно знати і пам’ятати.

Джерело –
https://mandarynka.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *