8 продуктів, які викликають в організмі хронічне запалення

Запальні процеси в організмі виникають як відповідні реакції на багато порушень його роботи. І якщо деякі захворювання, вірусні інфекції або травми важко запобігти, то завжди можливо скорегувати своє харчування і виключити з нього продукти, що провокують запалення.

Такий захід допоможе людині захиститися від багатьох захворювань, дозволить швидше відновлювати пошкоджені тканини і органи. Це дуже важливо, тому що тривалий запальний процес переходить в хронічну форму і підвищує ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, хвороб обміну речовин – цукрового діабету, ожиріння та інших патологій.

1. Цукор і підсолоджувачі

Всі медичні фахівці та вчені всього світу вважають цукор одним з головних «ворогів» людства. Дійсно, люди вживають його у величезних кількостях – так як підсолоджувачі додають практично в усі страви, що виготовляються промисловим способом. У цукрі і таких популярних підсолоджувачах, як в кукурудзяному і кленовому сиропі, міститься більше половини фруктози.

Численні дослідження підтвердили, що фруктоза сприяє запаленню в клітинних структурах ендотелію, який вистилає стінки кровоносних і лімфатичних судин, порожнин серця. Також, фруктоза блокує роботу насичених кислот, які пригнічують запальні процеси. Її присутність в натуральних овочах і фруктах не робить такого впливу, а навпаки, приносить користь організму. Але рафінований цукор і штучні його аналоги у великих кількостях, руйнівно впливають на всі системи і органи. Особливо багато фруктози міститься в готових сніданках, молочному шоколаді, солодких лимонадах і інших газованих напоях, кондитерських виробах.

2. Крупи з вмістом глютену

Думки різних вчених, дієтологів та інших фахівців з приводу вживання продуктів, що містять крупу з глютеном, кардинально розходяться. Хтось вважає, що клейковина, що міститься в насінні злакових рослин, викликає запальні процеси у людей, чутливих до цього компоненту, а хтось різко заперечує подібне. Але більшість сходиться в твердженні, що відмова від продуктів з жита, ячменю і пшениці, дійсно полегшує стан хворих при запальних процесах суглобів, травного тракту, дерматологічних захворювань.

3. Рослинні олії

Багато видів рафінованої олії піддаються дуже жорсткій промисловій обробці. В кінцевому підсумку, у них порушується здорове співвідношення кислот омега-3 і омега-6, баланс переважується до кислот, які підвищують ризик запальних процесів. Тому, рослинні олії вживати необхідно, але тільки ті, які виготовлені за допомогою холодного віджиму.

4. Трансжири

Інша їх назва – частково гідрогенізована олія. Трансжири створюють за допомогою водню, його додають в рідкі жирні ненасичені кислоти, що робить їх твердими. Вони викликають зростання показника С-реактивна білка, що свідчить про процес запалення, знижується вміст «хорошого» холестерину, що захищає серце і судини. Продукти з подібними жирами шкодять серцевій діяльності і провокують запальні реакції.

Рекордсменом по трансжирів є картопля-фрі та інші представники системи швидкого харчування, які слід обсмажувати. Також багато їх міститься в попкорні, кондитерській випічці, маргарині, і всіх рафінованих продуктах.

5. Молочні продукти

Багато лікарів вважають, що у дорослих людей відсутні харчові ферменти, які допомагають засвоювати в організмі молоко і продукти, з його вмістом. Після вживання молочних страв, у них частішають головні болі, метеоризм, шкірні висипи, виникають болі і бродіння в кишечнику, дискомфортний стан. При виникненні таких реакцій, краще виключити молоко, сири, йогурти зі свого раціону, і поспостерігати за самопочуттям. Результат або його відсутність, буде помітний через тиждень або два.

6. Перероблені вуглеводні продукти

Вони всі мають високий рівень глікемічного індексу, тобто миттєво підвищують показник цукру в крові. А він, у свою чергу, сприяє зростанню кишкових мікроорганізмів, що підвищує концентрацію токсинів і інших продуктів розпаду. Природний імунітет запускає запальні реакції, з метою придушення їх життєдіяльності. Рафіновані вуглеводи є у всіх видів продукції, що містять цукор або білі сорти борошна – цукерки, білі хлібобулочні вироби, випічка, безалкагольні напої і так далі.

7. Соєві продукти

Страви з сої є основними джерелами білка у людей, які відмовилися від продуктів тваринного походження. Дійсно, бобові добре насичують організм і підтримують його роботу в нормальному стані. Але соєві продукти проходять жорстку обробку. Це призводить до утворення токсичних речовин – лізіноаланіна і нітрозаміна, що провокують запальну реакцію захисних сил організму. Тим, хто дотримується вегетаріанського харчування, краще замінити соєві продукти на грибні, бобові, сочевицю і тофу.

8. Алкогольні напої

Спиртні напої не приносять організмові ніякої користі. Одним з факторів частого вживання алкоголю, є стоншення стінок кишечника, і внаслідок цього, проникнення в організм токсинів бактеріального походження. Ці продукти життєдіяльності потрапляють в кров’яні русла і розносяться по всьому організму, викликаючи численні запалення його органів і систем. Якщо вживання алкогольних напоїв стає постійним, то і запальні процеси переходять у хронічну форму, викликаючи виснаження захисних сил організму і множинні хронічні захворювання. Обмеження алкоголю допоможе істотно оздоровити організм і продовжити життя людини.

Джерело –
http://wworld.com.ua/health/67768

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *