Газон і його секрети

Поливати газон ліпше ввечері, щоб зменшити випаровування вологи. Після підстригання, підживлення і підсівання – поливання обов’язкове.

Дуже часто можна почути про людей, які мріють про ошатний газон перед будинком. Та, на жаль, вони не знають, з чого почати, і навіть не здогадуються, які труднощі очікують їх з його появою.

То з чого ж почати? Почнемо з ділянки. Щоб створити газон, треба заздалегідь підготувати для нього місце. Ліпше це зробити восени. Відведену під газон ділянку обробіть гербіцидом (підійде «РАУНДАП»). Через 2–3 тижні перекопайте і вирівняйте землю. Внесіть мінеральні та органічні добрива. А вже навесні висійте газонні трави.

Газони бувають різні. Оберіть той, що підійде саме вам.

Партерний газон надзвичайно привабливий і вибагливий. Його створюють із суміші вузьколистих злаків. Доглядати за ним складно. Такий газон потребує частого підстригання, поливання, підживлення, аерації (збагачення повітрям), проріджування, та й насіння коштує дорого. Партерні газони не зносять витоптування і вимагають постійного догляду.

Звичайний газон здається м’яким і щільним завдяки суміші широколистих злаків. По такому зеленому килимі приємно ходити. Щоб він завжди гарно виглядав, за ним теж ретельно доглядають: підливають, підживлюють, підстригають.

Спортивний газон в усьому подібний до звичайного, єдина його відмінність – стійкий до витоптування.

Основою мавританського газону є суміш вузьколистих злаків і дикорослих квітів. Добре почувається на бідних ґрунтах. Підстригають його рідко: вперше після квітування навесні, вдруге – через місяць, втретє – у вересні. Найкраще це робити косою, у разі потреби виполюйте бур’яни. Мавританський газон гарно виглядатиме на дачній ділянці.

А тепер кілька порад, що полегшать догляд за газоном.

• Заокруглені форми газону легше косити.
• Дерева, кущі, клумби і садові меблі розташовуйте за його межами.
• Краї газону закріплюйте спеціальною пластиковою стрічкою (її продають у садових крамницях).
• Скошену траву залишайте просто на газоні (вона повертає в ґрунт поживні речовини і затримує вологу).
• Якщо на газоні є місця, недоступні для косарки, то підстригайте їх спеціальними садовими ножицями.
• Підживлюйте принаймні двічі на рік: навесні – добривами зі значним вмістом азоту, а восени – фосфорно-калійними.
• Іноді газон треба підсіяти, це роблять у квітні або вересні.
• Аерацію проводять за допомогою звичайних вил, якими проколюють дірки в найбільш ущільнених місцях ґрунту і там, де застоюється вода.
• У спеку газон поливають спеціальним розприскувачем раз на тиждень (на 1 кв. м не менш як 10 л води).

І ще дещо про поливання. Поливати газон ліпше ввечері, щоб зменшити випаровування вологи. Стежте, аби не утворювалися калюжі. Пам’ятайте, що після підстригання, підживлення і підсівання – поливання обов’язкове.

Отже, тепер ви знаєте, що газон – це не тільки приваблива зелена галявина перед будинком, а ще й кропітка та наполеглива праця. Але якщо вас усе це не лякає, сміливо беріться за його створення.

Джерело –
http://simya.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *