Навіщо досвідчені водії б’ють по колесах авто, перш ніж сісти за кермо

Колись мало не кожен водій перед тим, як відправитися в дорогу, обходив свій автомобіль і стукав ногою по колесах. Деякі водії роблять так до сих пір. Що це — прикмета або дія, що має практичне значення?

Багато водіїв, ніби виконуючи якийсь ритуал, щоранку коротають час до повного прогріву двигуна, б’ють по колесах, інформує Ukr.Media.

Тим самим водії займаються під час зупинки на трасі. Навіщо це потрібно?

Це додаткова мотивація себе і свого «залізного коня» чи реальна діагностика несправностей?

Наші дороги подарували водіям безліч прикмет і ритуалів, суворе виконання яких гарантує успішну дорогу. Наші водії забобонні до мозку кісток, але деякі обряди мають під собою цілком логічне пояснення. І один з таких ритуалів це прикладання ніг до коліс.

Кажуть, що ця давня і незмінна звичка прийшла сучасним водіям від радянських колег, які таким нехитрим чином перевіряли стан ступичних підшипників.

У часи, коли трава була зеленішою, а сонце — яскравіше, той самий підшипник періодично доводилося підтягувати. Розгойдуючи колесо ногою, можна було «на дотик» перевірити затяжку і в разі необхідності провести належний ремонт.

Сьогодні такий метод вже недоречний, тому що стан підшипників можна перевірити виключно на вивішеному колесі. У положенні стоячи його несправність можна розгледіти тільки в запущеному випадку.

Інша причина штовхнути колесо — «діагностика» камерних шин. Річ у тім, що камера могла спускати, а на зовнішньому вигляді покришки це непорозуміння ніяк не позначалося: радянські шини робилися з великим додаванням штучного каучуку і тому були дубовими, немов ковадло. Боковини «в статиці» слабо проминались навіть при сильному недоліку тиску повітря, і досвідчені водії перевіряли цей параметр «на слух»: дзвінкий ляпас — все в повному порядку, можна їхати. Глухий — треба підкачати. Камерну шину сьогодні вдень з вогнем не знайти, так що це пояснення теж не має дієвої сили.

Єдине гідне пояснення такої звички — фізична розминка і зарядка, якою водії розважають себе у хвилину простою. Перевірити технічний стан автомобіля, штовхаючи по колесу, неможливо, а от розім’яти затерплі ноги — запросто.

Так що вирушаючи в дорогу, краще довіритися показаннями манометра і механіка при діагностиці підвіски. А не народним прикметам і застарілим звичкам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *