Парад рододендрону в Карпатах, або як цвіте “Червона рута” (фото)

Неймовірно гарне видовище можна спостерігати в Карпатах в першій половині червня. Величезні галявини квітучого рододендрону покривають схили гір червоними килимами.

У народі цей кущ називають “червоною рутою”.

Для горян це особлива квітка, її люблять і шанують, оспівують у народній творчості як і “шовкову косицію” – едельвейс, побачити який вважається за щастя.

Рододендрон східнокарпатський росте тільки на найвищих гірських хребтах, наприклад на Чорногорі, і це велика удача – потрапити на пік його цвітіння.

Червона рута – назва гірської квітки, що росте у високогір’ї Українських Карпат. За древніми гуцульськими легендами, що досі з покоління в покоління переказують жителі гірської Рахівщини, червоною рутою вважають рододендрон миртолистий. Це низькорослий сланкий вічнозелений кущик, який на високогірних полонинах у червні зацвітає яскраво-червоним цвітом. Назва rhododendron походить від двох грецьких слів – rhodos-троянда і dendron-дерево (трояндове дерево).

Для горян це особлива рослина, її люблять і шанують, оспівують у народній творчості. У старій українській легенді розповідається про квітку, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. І коли котра дівчина знайде квітку й подарує юнакові, той буде завжди кохати її, ніколи не зрадить.

Рододендрон східнокарпатський росте тільки на найвищих гірських хребтах і це велика удача – потрапити на пік його цвітіння.

Побачити цвітіння рододендрону миртолистого можна на гірських схилах масивів Чорногори, Мармарошу і Свидівця, що знаходяться під охороною Карпатського біосферного заповідника. Подорожуючі, які відвідають ці заповідні території у червні, будуть вражені дивовижною красою яскраво-червоного килиму з цвіту цієї дивовижної високогірної рослини.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *