Речі, про які треба мовчати, навіть коли запитують

Ми, люди, – істоти соціальні, тому без спілкування нам важко.

Важко не говорити ні з ким, важко не ділитися думками і тим, що гризе. Однак іноді наша бесіда стає не “їжею для розуму”, а справжньої “отрутою”, яка змушує співрозмовника скоріше завершити розмову і поменше з нами контактувати, інформує Ukr.Media.

Власні хвороби

Якщо вашим станом цікавиться дійсно близький друг, родич або член сім’ї – це одне. Але подробиці аналізів, візитів до лікаря і самопочуття по днях з усіма симптомами більшість людей не цікавлять. Ми любимо говорити про себе, а після певного віку ще і говорити на тему свого здоров’я. Коли дві бабусі на лавочці обговорюють артрит – у них, швидше за все, загальна проблема та методи лікування, але ваш флюс на десні або, вибачте, геморой – виключно ваша проблема.

Минулі стосунки

Обійти цю тему навряд чи вдасться. Та й не потрібно. Коли трапиться слушний момент (вичікувати його спеціально не потрібно), варто розповісти/послухати про минуле своєї коханої людини. Це дає нам більш чіткий портрет особистості людини, його характеру. Але досить сказати, що стосунки, припинилися з такої причини, а не міркувати, як вам було погано або добре разом, що ви робили і куди ходили. Це минуле, а у вас нова сторінка.

Власний архів

Іноді нас просять показати фото з відпустки. І ось тоді велика спокуса продемонструвати всі 150 знімків, включаючи не найвдаліші. Те ж саме стосується власного рукоділля, родинних альбомів, улюблених відео і т. д. Зайва настирливість точно не розташує до вас людину, а навпаки, змусить вийти і швидше бігти.

Чужі секрети

Плітки – це табу. Не просто тому, що ви носите маску пристойної людини, а тому, що перемивати чужі кістки – справа неблагородна і невдячна. Ситуація може обернутися так, що через час факти “перекрутять”, а на вас вкажуть як на першоджерело. І буде дуже соромно! Та й не потрібно лізти в чужі справи, особливо сімейні. Наприклад, ви зловили чоловіка подруги на брехні. Промовчите? Скажете? Напевно, варто дати їм розібратися самим, щоб, роблячи послугу, не наробити біди.

Чужі діти

Запам’ятайте просте правило: ніколи не критикуйте дітей при їх батьках. Особливо при матері. Будь це сто разів правдою, вона не погодиться, а тільки зміцниться у власній думці, що її чадо – найкраще.

“Я-коханий”

Про себе взагалі намагайтеся говорити поменше. По-перше, чим менше про вас знають навколишні, тим краще і спокійніше складається життя. По-друге, є ризик захопитися, і тоді діалог перетворюється в монолог. Мовчання завжди краще балаканини, і, як говорив Федір Михайлович Достоєвський:

Друг мій, згадай, що мовчати добре, безпечно і красиво. Мовчання завжди красиво, а мовчазний завжди красивіше мовця.

Якщо будете думати насамперед про те, з ким говорите, то станете чудовим співрозмовником і по-новому подивитеся на спілкування. Адже якщо кожен чекає своєї черги, щоб вставити репліку, яку інший не почує, то це перетворює ситуацію в розмову німого з глухим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *