Слова, які завжди важливо говорити своїм синам. І навіть якщо вони дорослі

Як на мене, в нас хлопчикам бракує суворого чоловічого виховання. У сім’ях в основному цим займаються матері, намагаючись прищепити їм дисципліну, активність і мужність. Але матерям важко впоратися з цим завданням, так як вони, в першу чергу, люблять своїх дітей і сильно за них переживають. У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб вони їм допомогли прожити гідне життя.

«Ти дуже розумний і зумієш у всьому розібратися без чиєї-небудь допомоги»

Чоловік повинен бути розумним, щоб навчитися заробляти достатньо грошей, вирішувати важливі проблеми і щоб знайти гідну жінку. Дурні чоловіки викликають у жінок тільки глузування, а ось з розумними чоловіками вони готові піти на край світу. Я завжди не розумів тих батьків, які тільки тим і займаються, що критикують і лають своїх синів. Цим вони позбавляють їх повноцінного життя, вбиваючи в них особистість.

У моєму дитинстві батько завжди казав мені, що я розумний, хвалив за старання при виконанні домашнього завдання, за ремонт комп’ютерної та побутової техніки. Похвала здатна надихати і запалювати людей, і не важливо, скільки їм років. Батьківські слова допомогли мені отримати гарну освіту, і не одну. Завдяки йому, я виріс впевненою в собі людиною.

«Кривдять – давай здачі»

Батько ніколи не вчив мене битися, але завжди говорив, що будь-якій агресії треба давати відсіч. Відступ – це не вихід. Тато часто згадував одну історію зі свого шкільного життя. Якось до нього причепилися хлопці зі старших класів. Але він не намагався від них втекти, не почав плакати, а намагався дати відсіч як міг. Хоча хлопці його і побили, але, зате, більше не чіпали. Завдяки цим повчанням я не поповнив в школі ряди тих, кого постійно били і ображали.


Чесно зізнаюся, я намагався обходити бійки стороною, але якщо до цього доходило, я стояв до останнього. Після того, як мої кривдники кілька разів отримали в ніс, вони втратили до мене інтерес. Всі хлопці знали, що я за себе можу постояти. Сьогодні я ходжу на тренування з боксу і це теж великий плюс для мене.

«Обіцянка дорожче грошей»

Дуже важливо привчити дітей завжди виконувати свої обіцянки. У моєму дитинстві, батько завжди стежив за тим, щоб я закінчив прибирання по будинку, або виніс сміття або зробив домашнє завдання, якщо я сам пообіцяв це зробити. Він не відставав від мене, поки я не закінчу розпочате.


Про одне я шкодую, що таких моментів було не так багато. Такої його вимогливості не вистачало в спорті, роботі та в прагненні бути першим. Але в усьому іншому він тримав дисципліну таку, як треба. Дуже важливо, щоб батьки вимагали від синів виконання зобов’язань по дому і стежили за їх виконанням. І це мінімум. Добре, щоб це поширювалося на всі сфери життя.


«Завжди треба жити в міру, згідно своїх доходів»

Найчастіше, чоловіки не знають рахунку грошей. Вони можуть з легкістю витратити всі гроші, які заробили великими труднощами. Щойно їм вдасться накопичити певну суму грошей, як вони відразу витрачають її на покупку якоїсь нісенітниці. Батьки повинні вчити своїх синів жити за коштами і не піддаватися швидкоплинним поривам.


Мій батько все життя жив досить скромно і мені не дозволяв витрачати гроші на непотрібні речі. Згадую з посмішкою один випадок з дитинства. Я просив у батька купити мені шампунь, який не подразнює очі. На що він мені сказав, щоб я завжди закривав очі, коли мою голову, і тоді мені потрібен буде такий шампунь. Подібні ситуації навчили мене не брати гроші в борг і здійснювати тільки обдумані вчинки. Звичайно, життя без помилок не буває. Але я завжди намагався спочатку думати головою, а потім щось робити. Але є одне але”. Я не прагнув до кращого життя.


«Завжди треба намагатися бути краще»

Кожен батько повинен бажати своїй дитині бути кращим в своєму ремеслі. Наприклад, стати найкращим лікарем, кращим педагогом або кращим інженером. Діти завжди повинні відчувати підтримку своїх батьків. Це обов’язково допоможе їм самореалізуватися, і досягти вершин.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *