Роздуми лікаря: «Щоб старість не застала зненацька, виконуй переплетення пальців …»

Секрет тибетських лам! Всього раз в день протягом двох тижнів!

У житті кожної людини бувають різні смуги. Звичайно, хочеться, щоб вони були тільки світлими і яскравими, але навіть зі складних ситуацій завжди є вихід.

Майже місяць тому мій тато потрапив до лікарні з інсультом, два тижні він пролежав в реанімації, і ось вже більше як тиждень, як його виписали додому. Вчора він зміг сам сісти, а його ноги потроху починають повертатися в рух.

За останній час я перечитала і переглянула величезну кількість інформації про те, як відновлюватися після таких важких ситуацій. Однак один з найефективніших методів мені підказала знайома-реабілітолог.

Вправи для стоп

Коли у людини обмежена рухливість в результаті захворювання (інфаркт, інсульт, поліартрит), в ній все-таки жива жага життя, жага руху, і ніщо не може змусити її залишатися прикутою до інвалідного крісла або ліжка. У цих випадках приходять на допомогу вправи по відновленню. Ну а те, про що я хочу тобі розповісти, просто чудо!

Даний метод був розроблений сотні років тому ще тибетськими ламами, а ось людям відомим став зовсім недавно. Ми пропонуємо тобі ознайомитися з дивовижною вправою – переплетінням пальців, яка допоможе повернути молодість і рухливість ніг.

Також варто робити цю вправу для профілактики стоп, якщо ти не хочеш, щоб старість застала тебе зненацька.

Здорові стопи та коліна означають різницю між самостійною ходьбою й інвалідним кріслом. Старанне виконання даної вправи допоможе виправити шкоду, заподіяну стопам впродовж життя.

Переплетені пальці рук і ніг у положенні сидячи:

1. Сядьте на стілець або на підлогу. Підігніть ліве коліно, підтягніть ногу до себе, а потім обхопіть ліву стопу обома руками.

2. Переплетені пальці правої руки з пальцями ніг лівої ноги.

3. Відтягни кінчики пальців ніг за допомогою м’язів п’яти у напрямку до коліна і розведи їх в сторони.

4. Зберігай такий стан протягом 1 хвилини, а потім повтори вправу з іншою ногою. Після виконання вправи зверни увагу, як змінюється колір стопи завдяки посиленню кровообігу.

5. Якщо ти не можеш простягнути пальці рук між пальцями ніг, спробуй обхопити пальці ніг руками з боку підошви, притискаючи нижню частину долоні до округлої кісточки під пальцями на підошві. Відтягни пальці ніг у напрямку до коліна і розведи їх якомога ширше в сторони.

Через тиждень виконання такого розтягування м’язів стопи можна почати одночасно притискати великим пальцем руки різні рефлекторні точки на великому пальці ноги. При цьому великим пальцем іншої руки можна надати великому пальцеві ноги додаткове розтягнення, відтягуючи його ще далі від другого пальця ноги. А також розводь мізинці й великі пальці ніг в протилежних напрямках.

Старайся з кожним днем підвищувати тривалість вправи. Починай від 5 хвилин в день.

Переплетені пальці рук і ніг у положенні лежачи:

1. Приляж на спину, підклавши під голову складену ковдру або книгу. Зігни обидва коліна і постав стопи на підлогу поруч з сідницями.

2. Підтягни праве коліно до грудей і вприся бічною частиною правої стопи в ліве стегно поруч з коліном. Притримуй праву стопу лівою рукою.

3. Переплетені пальці лівої руки з пальцями правої ноги, глибоко вставляючи пальці рук в пазухи між пальцями ніг.

4. Зберігаючи таке сплетене положення, відтягни праву п’яту і направ пальці ноги до правого коліна.

5. Щоб скористатися цією можливістю для зміцнення стегон, відірви ліву ногу від підлоги та підтягни ліве коліно до грудей.

Правою рукою можна підтримувати праве коліно або утримувати праву стопу, щоб вона не зісковзнула з лівого стегна (якщо тобі складно дотягнутися до пальців ніг рукою, підклавши під ліву стопу товсту книгу або валик і тим самим збільшити висоту опори під головою).

6. Опусти праву ногу і повтори цю ж вправу з лівою ногою.

І не переймайся, якщо на початковому етапі ця вправа буде викликати у тебе дискомфорт, тому що чим сильніший біль, з яким розтягуються пальці ніг, тим кориснішою для тебе буде ця вправа. Постарайся згадати про щось хороше, що може викликати посмішку, дихай глибоко і повільно, і ти сама здивуєшся тому, як швидко пропаде біль і скутість.

Адже набагато краще витерпіти цей “слабкий” біль в стопах, ніж страждати від набагато сильніших болів у всьому тілі!

Порада редакції

Ще древні китайці помітили, що першими старіти починають ноги, а далі вже весь організм. Адже саме на ногах зосереджено безліч нервових закінчень і рефлекторних зон.

Як бачиш все набагато простіше, ніж здається. Використовуй цю вправу в якості профілактики, а також у важких випадках в якості ефективного методу відновлення.

Переплетення пальців рук і ніг допоможе заново навчитися ходити, якщо ти будеш достатньо терплячий і вимогливий до себе. Не забувай, що у тебе на ногах 10 пальців і кожному потрібно приділити належну увагу!

Інформація призначена тільки для ознайомлювальних і освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

Сподіваємося, що ця проста вправа допоможе тобі довше зберегти молодість і рухливість ніг. Розкажи про цей воістину чудотворний метод своїм друзям в соцмережах, можливо, для когось із них це зараз дуже актуально!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *