Лікар-реабілітолог розповів мені, чому треба спати з подушкою між ніг? Багато людей про це навіть не замислюються!

Середньостатистична людина проводить третину свого життя в стані сну. 

Применшити значення цього процесу неможливо: за цей час відновлюються наші тканини, виходять токсини, а мозок обробляє отриману інформацію. При цьому занадто мало людей знають, як правильно спати. Більш того, багато людей про це навіть не замислюються!

Якщо копнути глибше, то від сну також залежить, чи будете ви в гарному настрої, чи вистачить вам енергії до кінця дня. Всі обмінні процеси також пов’язані зі сном. Але ж щоб відчувати себе комфортно і бути впевненим в якості свого відпочинку, досить просто знати, як правильно лягти.

Пози для сну і на що вони впливають

Перш ніж приступити до суті, згадайте, в якій позі ви зазвичай спите. Варіантів може бути багато, але постарайтеся згадати, як саме ви лежите: на спині, на животі або на боці?

Сон на спині

Довгий час вважалося, що саме ця позиція найкорисніша. Навіть в самому слові «спина» є «спи». Однак не все так просто, як хотілося б: цю позу для сну навряд чи можна назвати правильною.

Косметологи в один голос твердять, що при такому сні шкіра обличчя менше травмується подушкою, на шкірі не утворюються заломи. Але разом із тим є ряд інших нюансів: коли ви спите на спині, з мозку гірше виводяться токсини. Дихати важче, з’являється хропіння. До того ж це не найкорисніше розміщення для вашого хребта.

Рішення: сон на спині буде кращим, якщо верхня половина тулуба буде розміщуватися вище, ніж нижня. Так, ніби  ви сидите в дуже низько опущеному кріслі.

Сон на животі

Гіршим за відпочинок на спині може бути тільки сон на животі. Це особливо шкідливо для поперекового і шийного відділів хребта. Токсини в такому положенні зовсім не виводяться з мозку, а дихання може бути ускладненим.

Рішення: якщо ви регулярно спите на животі, спробуйте робити це без подушки. Ви будете здивовані, наскільки сильно зменшиться навантаження на шийний відділ.

Сон на боці

Найправильніша і зручна позиція для сну. Найменше утруднює дихання, деформує вигини хребта і сприяє виведенню токсинів. Подушка повинна бути такої висоти, щоб голова і шия лежали горизонтально.

Як покращити сон? Покласти ще одну подушку між ніг. Ви коли-небудь стискали ковдру колінами уві сні? Це не просто запитання: саме в такому положенні хребта найзручніше.

Трюк із подушкою між стегон не новинка. У найбільш здорової нації у світі, а саме у японців, великою популярністю користуються подушки дакімакура. Вони мають видовжену форму, так що їх зручно обіймати уві сні. А ще раніше замість них були поширені плетені кошики для сну довгастої форми. Таким чином, сон приносить більше користі та не шкодить опорно-руховому апарату.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *