Чому забороняється викидати хліб у смітник — прикмети

Існує заборона і з релігійної точки зору.

У минулі часи людям і в голову б не прийшло викинути хліб. І не тільки тому, що до будь-якої їжі раніше ставилися з більшою повагою. Занадто нелегко доводилося працювати заради шматка хліба. Але є й інші вагомі причини ніколи не викидати хліб у відро для сміття, інформує Ukr.Media.

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, чому не можна так робити навіть з найменшим шматочком хліба?

Релігійні причини

У християнстві хліб асоціюється з причастям, де символізує тіло Господа Ісуса Христа. Ось чому ставлення до хліба таке трепетне, навіть сакральне. Адже хіба можна викинути в урну тіло Христа? Але тут треба все-таки уточнити: священне значення має тільки той хліб, який брав участь у ритуалі причастя. Не кожен кусень хліба можна назвати тілом Господа. Але все-таки у більшості віруючих ці асоціації викликають повагу до хліба, тому викидати його у відро для сміття не дозволяє совість.

Викинути хліб — до бідності

А ось езотерики одностайно переконані в тому, що викидати хліб — це до бідності і фінансових труднощів. Вони вважають, що прикмета заснована на особливому символізмі хліба. Адже хліб завжди символізує ситість і достаток. Всі важливі ритуали відбуваються з участю хліба. На весілля обов’язково печуть коровай, батьки благословляють хлібом молодих на щасливе та заможне життя. Господарі висловлюють особливу повагу гостям, якщо зустрічають їх хлібом-сіллю.

Існує багато прислів’їв, які демонструють ставлення до хліба: «Хліб усьому голова», «Там і рай, де хліба край», «У кого хліб, у того й щастя». Наші предки були впевнені, що можна накликати гнів вищих сил, якщо недбало ставитися до хліба.

Що ж робити, якщо в будинку є зайвий хліб?

Звичайно, в сучасних сім’ях не завжди хліб з’їдається до крихти. Цілком нормально, що залишаються шматочки черствого хліба, які потрібно кудись дівати. Що ж робити з ними, якщо не викидати? Як варіант, можна сушити в духовці сухарі, щоб хліб не псувався протягом тривалого періоду часу. Якщо ні, то погодуйте крихтами хліба птахів. У сільській місцевості такій гостині зрадіють кури, в місті можна пригостити голубів.

Шанобливе ставлення до хліба сприяє процвітанню і багатству. Той завжди буде з хлібом, хто проявить належне до нього ставлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *