«Мені вже пізно»: як не принижувати себе віком. Це має прочитати КОЖНА жінка!

Милі жінки, пошліть всіх, хто каже вам «пізно»!

«Мені вже пізно». Скільки разів я чула ці слова у своєму кабінеті. Та й не тільки в ньому. Чула від жінок. І ніколи від чоловіків.

«Мені вже пізно вчитися, як же я сяду на студентську лаву у свої 35?», «Мені вже пізно думати про кохання, півкарбованця на носі», «я зустрічаюся з чоловіком на 6 років молодше себе, але мені не комфортно, що скажуть люди, я ж старша за нього», «я не можу носити короткі спідниці, вони мені вже не за віком».

Вік. До нього у нас в суспільстві чомусь три ставлення – «вже пізно», «ще рано» або вік ретельно приховується. Щоб ніхто неказав, що тобі рано, а що пізно.

Чомусь у нас геть відсутнє поняття «вчасно». Все, що відбувається з нами це «вчасно» тому, що відбувається саме тоді, коли ми до цього готові. До когось любов приходить разом з п’ятдесятирічним ювілеєм, просто тому, що раніше ти була не готова до неї, було не до кохання.

Комусь не було як вчитися в двадцять, оскільки вибір був зроблений на користь сім’ї і дитини, але в тридцять п’ять якраз є вільний час і сили. А хтось закохується в людину молодшу за себе, адже почуття паспорт не перевіряють.

Хтось не носив короткі сукні у вісімнадцять, тому що вважав себе товстою і непривабливою, а в сорок раптом виявив стрункі довгі ноги і хоче їх показати.

Але тут же на жінку навалюється цей моторошний шепіт «пізно», «не за віком». Звідки він звучить? Давайте пройдемося по сторінках таблоїдів.

«50-ти річна Джанет Джексон вагітна. Вона поправилася на 43 кг і ховає свої форми під мусульманським одягом». Який жах, стара, товста і вагітна. А що робити жінці, яка завагітніла у свої 40 або 45, або 48? Аборт? Просто тому, що суспільство вважає її надто старою, щоб народити дитину і лякає всякими страшними хворобами?

Чому ніхто не радіє, не каже «молодець, ти народиш здорового малюка»? Адже медицина зараз дозволяє контролювати і регулювати перебіг вагітності. «34-річна Анна Сєдакова вагітна третьою дитиною. Ім’я батька приховується.

Нагадаємо: Анна вже виховує двох дочок від різних чоловіків. Теж кошмар. Не дуже стара, але незаміжня, народжує дітей від різних чоловіків. Ще має нахабство бути щасливою. А не ходити з особою Марії Магдалини.

Йдемо далі. «47-ти річна Дженніфер Лопес закрутила роман з молодшим на 17 років музикантом. І з’явилася на церемонії Греммі в відвертому сексуальному вбранні». Стара, але, зараза, щаслива, ходить тут дупою крутить, ще й молодого коханця завела.

А якщо Джей Ло у свої 47 виглядає так, що дасть фору будь-якій 20-ти літній дівчині? Красива і багата жінка. Що ж їй надіти саван і облізлий парик?

І, нарешті, моя улюблена рубрика – зірки на пляжі. «45-річна Ума Турман показала свій целюліт, але він не заважає її новому роману». «Гвінет Пелтроу виглядає відмінно у свої 41 навіть в бікіні».

«І ще одна «нестаріюча» зірка Демі Мур у свої 54 теж носить бікіні». Перепрошую, а в чому ходити на пляжі, якщо не в бікіні? Може бути в скафандрі або паранджі? У матері трьох дітей не може бути розтяжок і целюліту, чи що? А Демі Мур пора вже по кладовищу ходити, вибираючи собі місце і пам’ятник? Або наші пляжі заповнені ідеальними тілами Містер Олімпія і Міс Фітнес Бікіні?

І чому ось цей дивний самець віку 45+ з повислим черевом, що прийшов на пляж в трикотажних білих сімейних трусах в червоні сердечка, взагалі не париться, що йому рано, пізно, або взагалі непристойно? Або ось цей сивочолий старець, який виставив свій вислий зад в стрінгах?

Ось так парою цифр і кількома словами можна вбити у жінки всяке бажання жити повнокровним життям. Не соромитися, не вибачатися, не озиратися.

Скажіть мені, знавці вікових норм і тимчасових шкал, коли же жінці не пізно ходити вагітною, в прозорій сукні? Не пізно любити, вчитися, робити кар’єру? А целюліт, коли його можна мати? Хіба вік визначає наявність сил і можливостей?

І чому тоді таке різне ставлення до віку чоловіків? Чому чоловікові, який одружується і стає батьком у 48 всі кажуть «Молодець, ти ого-го»? Хоча середня тривалість життя у чоловіків нижча, ніж у жінок.

Життя і так коротке. Незважаючи на те, що в Середньовіччі мало хто доживав до 30-ти років, а зараз люди живуть до 70, 80 і 100 років. Встигнути до них потрібно набагато більше. А жінці – то ще більше, ніж просто «більше». Від сучасної жінки суспільство очікує бути освіченою, енергійною, успішною в кар’єрі, мати хобі, а то й два.

Займатися спортом. Мати ідеальний будинок, ростити пару-трійку ідеальних дітей, не забувати про чоловіка. Готувати найсмачніші та здорові страви. Целюліту немає. Втоми немає. Зуби білі, шкіра сяє, волосся блищить. Гардероб вдало поєднується. Я нічого не забула? А, і все це має відбуватися за віком. Але за яким саме? Ніхто не скаже.

А тому. Милі жінки, покажіть середній палець всім, хто каже вам «пізно».

Народжуйте, любіть, носіть короткі сукні, вчіть китайську мову, виходьте заміж за чоловіка на 10 років молодшого або не виходьте зовсім. Стрибайте з парашутом, плетіть макраме або станьте послом доброї волі ООН. Тільки ви знаєте, які великі ваші сили і бажання. Саме ці «хочу» і «можу» є єдиними критеріями, на які слід спиратися!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *