Однокласник дочки доїдав залишки від шкільних обідів, а потім провели батьківські збори

Моя дитина вчиться в школі в другому класі. У колективі більше 20 дітлахів, де сім’ї із різним матеріальним становищем.  У нас є один хлопчик, сім’я якого дуже потребує допомоги.

Стьопа сам по собі хороший, і мама його теж адекватна. Я знаю, що раніше вони жили нормально, а потім в один прекрасний момент тато вирішив, що він награвся батьківством і пішов. Йому не до дитини і не до колишньої дружини – у нього нова любов – велика і світла.

Вона подала на аліменти. Отримує копійки – колишній чоловік хитрим виявився, відразу роботу поміняв, щоб був мінімальний офіційний дохід. Жінка працює, але у неї на руках хвора мати, пенсії якої ледве вистачає на її лікування.

Дитина ходить завжди чисто одягненою, але видно, що шкільна форма вже поношена. На фізкультуру, напевно, місяць ходив в шкільних туфлях – кросівок не було. Його мама ніколи не скаржилася, а про те, як їй важко, розповіла наша спільна знайома.

Як і в будь-якій школі у  другому класі 5-6 уроків на день, п’ять днів на тиждень. Наприкінці дня діти вже голодні, тому всі зазвичай обідають в школі.

Якось забираю дочку додому, а вона їсти просить. Ну, я й питаю:

-А чого ти голодна? У вас же обід після 4-го уроку? Ти не їла чи не годували?

-Мам, я сьогодні не їла.

-А що сталося? Не смачно було?

-Не знаю, напевно, смачно.

-Тоді я не розумію: що трапилося?

-Мам, ти мене тільки не лай. У мами Стьопи грошиків на обід немає, то він після нас доїдає. А сьогодні всі на фізкультурі набігалися і геть все з`їли, а я запізнилася на обід.  Стьопа голодний залишився і мені його так шкода стало, що я йому віддала свою порцію.

На мої очі відразу нахлинули сльози.  Звісно, мене не влаштовує, що моя дитина  залишилася голодною, але я щаслива, що у мене росте таке добре дитя. Значить все-таки правильно виховую.

Якось у нас в школі проводили батьківські збори, де як завжди почався черговий базар-вокзал. Одна з мам підняла питання про харчування. Сказала, що її не влаштовує, що Стьопа доїдає за дітьми, мовляв своїм виглядом дітям апетит псує і весь час щось випрошує. Хоча донька моя розповідала, що він  завжди сидить осторонь, поки діти не закінчать обідати. Слава богу, діти виявилися добрішими своїх батьків: хто яблуко суне, хто котлету віддасть.

Усі дружно загули, а бідна мама Стьопи почервоніла, як рак. Деякі почали вимагати, щоб взагалі заборонити Стьопі в їдальню заходити.

У нас в класі є багатодітна мама Оксана, у її дитини пільгове харчування. Я не знаю, чому його у Стьопи немає – чи документи не зібрали, чи в списки пільговиків не потрапили. От Оксана встає і каже:

-Шановні  батьки, помовчіть, будь ласка, хвилину і послухайте мене. Ви себе з боку бачите? Зараз ми обговорюємо заборонити дитині заходити до їдальні, щоб вона не доїдала за вашими дітьми! Якими ви плануєте виростити своїх дітей? Як ви думаєте: чи виростуть ваші діти чуйними і добрими люди, якщо їх батьки шматком хліба докоряють ДИТИНІ? На відміну від вас, ваші діти шкодують Стьопу і діляться з ним. Правду кажуть, що діти – мудріші дорослих. У нас є два варіанти, щоб вирішити цей конфлікт: продовжити безглуздий базар або скинутися дитині на харчування і з чистою душею перед Богом та своїми дітьми піти додому. Стьопа – хороша дитина.  Він нікого не ображає, з ним всі дружать. Він у нас один такий і від 50 грн ніхто ще не збіднів.

У цей момент мама Стьопи хотіла щось сказати, а Оксана відкрила гаманець, дістала двісті гривень і поклала на стіл вчителя. Усі замовкли і настала тиша. Через хвилину піднявся один із батьків і теж поклав гроші на стіл, а далі спрацювала ланцюгова реакція. До речі, одна заможня жіночка фиркнула і вийшла.

Зібрали суму, якої вистачило до кінця навчального року.

А через два дні моя дочка прийшла додому дуже щасливою:

-Мамо, уявляєш, тепер Стьопа їсть И

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *