Дев’ять причин ввести буряк у свій раціон

Якщо ви дотримуєтеся здорового харчування, не варто орієнтуватися тільки на екзотичні продукти.

У наш час інтерес до правильного і збалансованого харчування особливо великий. У гонитві за максимальною користю ми все частіше звертаємо увагу на екзотичні продукти, забуваючи про користь тих, які доступні кожному з нас у будь-який час року. Ми говоримо про буряк, інформує Ukr.Media.

Здорове кровотворення

Одними із основних елементів, що входять до складу буряків, є залізо і мідь. Тому цей коренеплід рекомендують регулярно вживати людям, які страждають анемією, а також тим, хто має проблеми з венами та судинами.

Зниження тиску

Інший елемент, що впливає на судини та допомагає знизити тиск, це магній. Магній показаний під час таких захворювань, як атеросклероз і гіпертонія, тобто підвищений артеріальний тиск. Якщо у вас є одна з цих проблем, сміливо включайте буряк у свій щоденний раціон.

Боротьба з ожирінням

На жаль, на ожиріння того чи іншого типу страждає безліч людей. Це пов’язано з неправильним харчуванням, і з малорухливим способом життя. У буряку міститься ліотропна речовина бетаїн, яке допомагає регулювати жировий обмін, сприяє зниженню ваги. Зверніть увагу, що бетаїн виконує свої функції навіть під час термічної обробки, тому буряк можна сміливо тушкувати або варити з нього улюблений борщ.

Мінімізація стресу

Фолієва кислота, що міститься в буряку, особливо в комбінації з магнієм, про який ми казали раніше, цілюще впливає на нервову систему, допомагає боротися зі стресом і його негативними наслідками. Легкий буряковий салат не тільки заспокоїть вас, але і зарядить необхідною енергією.

Очищення кишківника

Велика кількість клітковини та органічних кислот у складі буряків не тільки регулюють обмінні процеси, але і покращують роботу кишківника. Не дарма буряк — це основа багатьох дієт, очищувальних коктейлів і смузі.

Виведення шкідливих речовин

Буряк є продуктом, який відмінно очищає та одночасно захищає організм, в тому числі від впливу важких і радіоактивних металів. Такий ефект досягається завдяки наявності в буряку пектинових речовин.

Зменшення набряків

Під час багатьох різних захворювань, рідина затримується в організмі, викликаючи сильні набряки. Буряк має легку сечогінну дію і дозволяє легко впоратися з цією проблемою. Однак, якщо ви страждаєте сечокам’яною хворобою та іншими захворюваннями нирок, слід бути обережними та проконсультуватися з лікарем. Через високого вмісту в буряках щавлевої кислоти, його часте вживання може посилити хвороба.

Зниження ризику ракових захворювань

Крім того, що буряк здатний швидко нейтралізувати та виводити токсини, він володіє антиоксидантним ефектом за рахунок вмісту вітаміну С у коренеплодах і вітаміну А в бадиллі. Тому, якщо постійно використовувати й вершки, і корінці, можна знизити ризик розвитку онкологічних захворювань.

Користь для печінки

Регулярне вживання буряка зменшує кислотність крові та очищає її, а це значить, що навантаження на печінку зменшується. Якщо ви страждаєте захворюваннями печінки або просто перевантажили її рясним застіллям із непомірним вживанням алкоголю, кілька днів додайте буряк у раціон і обов’язково відчуєте себе краще.

Джерело –
Ukr.Media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *