Топ-10 порад, які допоможуть вам перевірити якість одягу

Якість одягу можна перевірити за кількома ознаками.

Купуючи одяг, кожен хоче, щоб його вибір був якісним, а сорочка або джинси служили протягом тривалого часу. Але нерідко трапляється, що після першого ж прання одяг або линяє, розтягується, або навпаки, “сідає”. Як же вберегти себе від купівлі неякісного виробу? Дотримуючись наведених нижче порад, ви зможете уникнути неминучих труднощів, коли дізнаєшся, що витрачені гроші викинуті на вітер, інформує Ukr.Media.

Зімніть тканину

Стисніть тканину у кулаці, трохи потягніть протягом декількох секунд і відпустіть. Якщо вона залишилася зім’ятою, то під час носіння ця річ також швидко прийде у непридатність. Ходити постійно у зім’ятому одязі, гадаємо, не хоче ніхто.

Перевірте шви

Нерівні шви з нитками, що стирчать з них, — привід замислитися. Навіть якщо загалом річ вам подобається, краще від неї відмовитися, адже там можуть бути й інші, не помічені вами хиби.

Зверніть увагу на блискавку

Дійсно якісний одяг буде, швидше за все, забезпечений металевою блискавкою, адже пластмасова цілком може розтягнутися з часом. Її використання дозволяється лише для з’єднання країв тканини, які не несуть суттєвого навантаження. Наприклад, на кишенях сорочки. Зверніть увагу на краї блискавки. Вони повинні бути на одному рівні. Якщо цього немає, то це означає, що блискавка була вшита поспіхом. Якість роботи — відповідна.

Розглядаємо нижню частину одягу

Край повинен бути підгорнутий на 2-4 сантиметри та прошитий рівним рядком. Будь-яка інша обробка (оверлок, наприклад) — ознака неякісного виробу. На сорочках можливий “відворот” у 1,5 сантиметра.

Розтягніть тканину

Якщо після розтягування в сторони тканина втратила форму, то її якість невисока. Носити такий одяг не рекомендується, оскільки він швидко матиме непрезентабельний вигляд.

Етикетка

Читайте, що там написано. Багато людей відмахуються, мовляв, там брехня. Ні, виробник розуміє, що “проколюватися” на такій дрібниці, яка легко перевіряється — собі дорожче. Одяг, виготовлений зі стовідсоткової бавовни, звичайно, екологічний, але у нього є одна дуже неприємна властивість — він “сідає” після першого ж прання. Тому вибирайте речі, де до складу бавовни входить не менше 5 відсотків інших складових, які нейтралізують стискання бавовняних ниток.

Звертайте увагу на колір нитки, якою прошиті шви

Якщо колір нитки помітно дисгармоніює з кольором тканини — це ознака того, що творці одягу поспішали та використовували ту нитку, яка опинилася під рукою або яка дешевша. Можливо, нічого страшного, але все ж таки краще відмовитися від покупки. Де є один недолік, цілком може опинитися й інший, більш суттєвий.

Застібніть сорочку

Зверніть увагу на якість обмотування петель або на кнопки — залежно від того, що на сорочці. Кнопки повинні бути закріплені рівно і міцно, а з петель не повинні стирчати нитки.

Забарвлення шкіри

Якщо шкіряні елементи одягу мають різні кольори, придивіться уважно. Негармонійність кольорів — ознака, що річ шили “з того, що було”. Від такого одягу краще відмовитися, навіть якщо ціна на нього вас цілком влаштовує.

І на завершення. Не забувайте про відому приказку: скупий сплачує двічі.

Джерело –
Ukr.Media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *