Живі замінники новорічної ялинки – хвойні в горщиках

Чи можна їх купувати і як за ними доглядати?

Новий рік нерозривно пов’язаний з запашними ароматами ялинової хвої і мандаринів. І хоча останні може дозволити собі кожен, запах свіжої хвої для багатьох на Новий рік стає недозволеною розкішшю з наступних причин:

  • хороша запашна жива ялинка коштує недешево;
  • шкода купувати, а тим більше рубати (що незаконно) живе дерево, яке росло багато років явно не для того, щоб стати чиєюсь разовою забавою на 2-3 тижні;
  • після закінчення свята залишається багато опалої хвої;
  • ялинка не легка, тягати її туди-сюди — задоволення не для всіх;
  • немає вільного місця у квартирі для установки.
Loading…

В дитинстві ми приносили з лісу кілька гілочок сосни або ялини, ставили їх у невелику вазу і прикрашали іграшками. Був і хвойний аромат, і дерево не знищувалося під корінь, а продовжувало зростати, інформує Ukr.Media.

Сьогодні в будь-якому великому садово-будівельному гіпермаркеті перед Новим роком продається велика кількість мініатюрних хвойників в горщиках — як карликових, так і повноцінних, але поки невеликих. Чи можна їх використовувати як альтернативу?

Туї, ялиці, сосни і навіть ялинки у горщиках, дійсно можна купувати на Новий рік. Це будуть живі рослини, які не загинуть після свята. Як правило, вдома їх довго тримати також не вийде, і навесні буде потрібна пересадка на постійне місце на дачі або у дворі.

З урахуванням цього, не потрібно прагнути купити максимально велике деревце. Маленьке набагато краще перенесе подальшу пересадку, і в списку обов’язкових справ. Ви зможете з гордістю поставити відмітку (якщо її ще немає) — «Дерево посадив!».

Крім розмірів при виборі зверніть увагу на наступні важливі нюанси:

  • хвоя повинна бути зеленою і виглядати здоровою, засохлих ділянок іржавого кольору бути не повинно;
  • на стовбурі немає патьоків смоли, тріщин та вибоїн;
  • посадковий горщик не має тріщин і деформацій;
  • поверхня землі в горщику чиста, без білого нальоту.

Після покупки будь-яку новорічну рослину найкраще відразу пересадити. Можливо, Ви здивуєтеся, але багато саджанців привезені з закордону.

Для тривалого транспортування виробник використовує тимчасовий горщик і спеціальний субстрат, який, виконавши своє призначення з продажу саджанця, перестає бути корисним і більше того — стає шкідливим. У нас завдання — збереження рослини, тому землю і саму посадкову ємність відразу змінюємо.

На дно горщика обов’язково кладемо дренаж шаром у чверть ємності. Використовуємо керамзит, невеликі камінчики, шматочки битої цегли і т. п. Наша мета — уникнути тривалого застою вологи біля коренів.

Весь інший простір засипаємо магазинною ґрунтосумішшю для хвойників. Ніяких добрив до березня вносити не потрібно. Всі мікроелементи, необхідні на початковій стадії, вже містяться в придбаному ґрунті.

Після пересадки саджанець оприскуємо відстояною водою з пульверизатора і відставляємо подалі від батареї.

Через тиждень можна приступати до навішування іграшок. Тут головне не перестаратися. Пам’ятайте, що рослина і без того перебуває в стресовій ситуації.

Після святкування Нового року і Різдва дбайливо зніміть всі прикраси і приберіть ваше деревце в найхолодніше місце у квартирі. Для того щоб саджанець дожив до весни, необхідне виконання 2 умов: прохолода і висока вологість повітря. При цьому заливати рослину не можна, обов’язково слід чекати, поки не підсохне верхній шар ґрунту. Обприскування з пульверизатора повинні проводитися на щоденній основі.

Оптимальна температура взимку для таких хвойників — від 0 до +7 C (у квартирі, зрозуміло, буде більше). Освітлення при цьому повинно залишатися досить яскравим. Водночас засклений балкон або лоджія не підійдуть, бо при мінусі земля в горщику повністю промерзне, а вдень температура на заскленому приміщенні буде різко підніматися через нагрів сонця (постійні різкі перепади температур згубні).

Навесні, коли мине загроза поворотних заморозків, в похмурий день, висадіть ваш саджанець у відкритий ґрунт. Місце повинно одну частину дня висвітлюватися сонцем, а іншу частину дня перебувати у тіні. Як правило, при належному догляді в перші 2-3 роки, приживаються контейнерні хвойники без особливих проблем.

Loading…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *