Чому не бажано розігрівати молочні продукти в мікрохвильовці

Суперечки про те, чи можна гріти молоко в мікрохвильовій печі, не вщухають ледь не з самого моменту її створення.

Існує чимало страшних історій про несприятливий вплив мікрохвильовки. Дане чудо техніки не перестає дивувати багатьох користувачів, причому не в хорошому сенсі слова. Було також чимало тверджень, що розігрівати молочні продукти ні в якому разі не рекомендується. Суперечки з цього приводу досі не вщухають. Подібні пересуди зазвичай відбуваються на теренах інтернету між людьми, які є не зовсім освічені у сфері науки та механізмі роботи приладу, інформує Ukr.Media.

Так, багато хто стверджує, що розігрівати молочні продукти в мікрохвильовці абсолютно небезпечно для здоров’я, оскільки в їх складі міститься чимала кількість амінокислот, які протягом п’яти хвилин перетворюються в нейро — і нефротоксичні ізомери. Саме вони негативно впливають на нервову систему та нирки.

Крім того, існує думка, що мікрохвильовки виробляють радіацію, викликають безліч мутацій і позбавляють їжу всяких корисних речовин. Що стосується останнього твердження, то йому є місце бути, тому, що насправді термічна обробка всередині приладу руйнує частину речовин у складі продуктів. Правда, це все ж не робить їх абсолютно марними. Тверджень про поганий вплив мікрохвильовки на багато харчових продуктів, як виявилося, не так вже й мало. Правда, більшість з них є справжніми вигадками.

Що ж стосується молочних продуктів, то тут немає однозначної відповіді. Наприклад, більшість людей не рекомендують розігрівати грудне молоко в мікрохвильовці. Справа навіть не в тому, що мікрохвильове випромінювання вкрай шкідливе для людського організму, оскільки не бажано використовувати будь-які способи температурного впливу крім природного. Тільки в цьому випадку можна вважати, що воно абсолютно нешкідливе для малюка. Також є відомості, що в мікрохвильовці молоко може змінити свій склад і викликати кишкову паличку у малюка.

Точних підстав для переживань можна сказати практично, немає, але як говорилося раніше більшість фахівців все ж не рекомендують проводити термічну обробку молочних продуктів, що після цього може позбавити їх всіх корисних властивостей. Для того щоб уникнути деяких небезпечних маніпуляцій, варто розігрівати, наприклад, молоко в керамічному або скляному відкритому посуді протягом однієї хвилини. Крім того, не варто розігрівати одну і ту ж рідину по кілька разів, бо вона може втратити більше корисних речовин і смакових якостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *