0сь чому діти завжди просять попити води перед сном!

Безсумнівно, ви настраждалися з укладанням дитини в ліжко, пише Eres Mamá.

Бувало у вас таке, що тільки-тільки вона починає засинати, як раптом їй терміново щось потрібно? Найпоширеніший варіант — дитина заявляє, що хоче пити.

Багато батьків в такій ситуації втрачають терпіння. Інші хвилюються, не в змозі розгадати, що стоїть за цим виснажливим і таємничим приступом щовечірньої спраги. Так що ж це за напасть така?

Чому дітям вічно хочеться пити перед сном?

Коли дитина вимагає води перед сном, ви, напевно, думаєте, що вона забула попити вдень. Але тут вас чекає сюрприз: коли ви приносите їй склянку, вона робить лише один-єдиний ковток!

У цей момент уяву стривожених або сердитих батьків розпікається в пошуках відповіді. Що це — маніпуляція? Демонстрація своєї влади? Вона хоче мною зневажати?

Заспокойтеся: судячи з усього, це лише спосіб привернути увагу.

Врахуйте, що діти не здатні провертати такі масштабні маніпуляції, діючи навмисно і складно. Тому не варто думати, ніби вони спеціально хочуть виснажити ваше терпіння. Забудьте і про інші пояснення, яких ви собі понавигадували.

Багато батьків думають, що дитина просто хоче хоча б ненадовго утримати дорослого поруч. Але якщо подумати, скільки потрібно часу на вищезгаданий ковточок, ця теорія розвалюється. Навряд чи цієї миті досить, щоб задовольнити бажання близькості.

Так чому ж діти просять води?

Діти завжди просять попити в той момент, коли вони вже готові заснути, а ми хочемо розслабитися після довгого і важкого дня. Не зліться і не хвилюйтеся. Справжня причина цієї типової ситуації набагато складніша, ніж здається.

Насправді це просте, але часто несвоєчасне прохання — зовсім про інше. Дитина просто хоче знати, що може завжди розраховувати на вас, причому безумовно. Ви потрібні їй, і вона перевіряє вас: вона хоче бути впевнена, що не залишиться одна, якщо ви раптом будете потрібні їй вночі.

Дитина знає, що якщо вона покличе тата чи маму, вони прийдуть до неї на допомогу. Вони заспокоять і захистять її. Маленькі діти дуже залежні від батьків, особливо вночі, коли їх так лякає темрява.

Тому ваша дитина хоче переконатися, що улюблені батьки про неї подбають. Що їм можна сліпо довіритися в скрутну хвилину. Так що мова тут не про ваше терпіння, а про вашу здатність відгукнутися, втішити і заспокоїти.

«Не кожен, у кого є діти, — батько, так само, як не кожен, у кого є піаніно, — піаніст». (Майкл Левін)

Більше, ніж спрага.

Отже, до описаної ситуації треба підходити спокійно, терпляче і, найголовніше, з любов’ю. Саме любові найбільше потребує ваша дитина. В цьому наше завдання як батьків, в цьому ключ до щастя.

Справа не в спразі, незручностях, маніпуляціях або хитрості. Все набагато глибше. Стакан води — це лише привід.

Іноді дитина дійсно починає хотіти пити, але найчастіше її потреба — в іншому. Їй не вистачає емоційної підтримки.

Не забувайте на ніч обійняти і поцілувати дитину. Ніжність і тепло дуже важливі для неї. Наші діти повинні знати, що ми завжди поруч.

Вони хочуть відчувати цей комфорт, цю впевненість, що на батьків завжди можна розраховувати. Так буде не завжди, так що давайте дамо їм це, поки можемо.

Ось чому так важливо отримувати задоволення навіть від тих моментів, які виводять нас з себе. Повірте, рано чи пізно ви почнете сумувати за цим.

Як бачите, треба всього лише зрозуміти дитину — і давати їй якомога більше любові!

А вам знайома вищеописана ситуація?

Джерело –
http://www.slovech.co/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *