Факти про Шотландію, в які важко повірити

Якщо подумати, то про цю невелику, вічно бореться за незалежність країни ми знаємо зовсім небагато. Альо Шотландія — це не тільки кілти, волинки і відмінний віскі, а вкрай самобутня і цікава країна.

Для вас – список фактів, які надихнуть на подорож не тільки любителів нордичної природи і культури, але і тих, хто не проти полоскотати собі нерві.

Нессі і Мораг

Озеро Лох-Несс, як і його вигаданий (чи ні?) мешканець Нессі, знаходяться саме в Шотландії. Але мало хто знає, що у лох-неського чудовиська є сестра, яка, згідно з легендою, проживає в озері Лох-Морар, і звуть її Мораг. За всю історію зареєстровано 34 випадки зустрічі з нею, причому половина з них має більше одного свідка. Її існування більш імовірно, адже Лох-Несс уже дослідили всі кому не лінь, а Лох-Морар набагато глибше, більше і менш популярні.

У всіх країнах частка рудоволосих людей складає близько 1-2 % від загальної чисельності, але тільки не в Шотландії. Тут їх близько 13 %, і завдяки генам майже в будь-якій сім’ї може народитися рудий дитина. Дослідники вважають, що такий колір волосся і біла шкіра здатні отримувати більше вітаміну D від сонця, що дуже до речі, враховуючи, що погода в Шотландії зазвичай похмура.

«Не доведено» як одне з можливих рішень у суді

З XVIII століття в судовій системі Шотландії була затверджена система 3 вердиктів: «винен», «невинний» і «не доведено». Останній виноситься як виправдувальний, навіть якщо суд впевнений у винності або невинності підсудного, але не може цього довести. У системи є противники і прихильники, однак їхні аргументи рівносильні, тому необхідність існування вердикту «не доведено» довести не виходить.

«Справжній шотландець»

До питання носіння під кілтами нижньої білизни в Шотландії особливе ставлення. Спочатку кілти з’явилися в армії і носилися на голе тіло, тому «істинними шотландцями» називають прихильників цієї традиції. Раніше солдатів навіть перевіряли, і у тих, хто опинявся «некорінним», білизна конфісковувалося. З часом подібні перевірки почали розцінюватися як домагання, а численні незручні ситуації змусили шотландців нарешті надягти спідню білизну.

Шотландський акцент у гномів

Стереотипний житель Шотландії любить випити, вилаятися, говорити завжди прямо і чесно. Не нагадує низькорослих персонажів з фентезі-фільмів або ігор? Гноми в фентезі неодмінно говорять з шотландським акцентом, навіть якщо вони самі того не розуміють. Сьогодні в масовій культурі майже немає представників цієї раси, говорять якось інакше.

Безкоштовні засоби жіночої гігієни

Рік тому Шотландія стала першою в світі країною, яка запропонувала жінкам безкоштовні засоби особистої гігієни. Доступні вони в державних установах, таких як бібліотеки, школи, громадські центри.

Заборона на розведення «дизайнерських» тварин

У світі спостерігається попит на селекційні породи домашніх тварин з фізичними відхиленнями: короткі лапи, вирячені очі, короткі носи і т. п. Ці особливості стають серйозними проблемами для здоров’я вихованця, він починає мати потребу в дорогому догляді. Шотландія бореться за права тварин, і тут заборонено розведення таких порід.

Найдовше в світі ехо

Щоб встановити новий світовий рекорд (попередній, до речі, теж був зареєстрований в Шотландії), британському журналістові Того Скотту довелося спуститися в покинуте паливне сховище. Ехо після пострілу зі стартового пістолета тривало майже 2 хвилини!

Сині ліхтарі

Синій світло на вулицях Глазго був встановлений заради загального покращення вигляду міста, проте ЗМІ виявили цікаву тенденцію: на вулицях знизилася злочинність і кількість спроб суїциду. Психологи пояснюють це тим, що синій колір часто пов’язаний з поліцією, так і зони з незвичайним освітленням змушують людей діяти обережніше. Пізніше на відкриття звернули увагу японці і теж використовували його.

Країна островів

Шотландія цілком складається з островів, всього їх 790, але люди живуть тільки на 99. Основна частина населення проживає на північній частині острова Великобританія, а решта острова використовуються для риболовлі або зовсім занедбані.

Боннібридж, село НЛО

Шотландія так популярна у туристів, що сюди злітаються навіть інопланетні гості. Причому тягне їх саме в село Боннібридж — місцевий «портал в інший Всесвіт». Щорічно близько 300 осіб повідомляють, що бачили тут НЛО, — це більше, ніж де-небудь ще на планеті. Кожен 2-й її житель хоч раз бачив щось подібне.

Що з цього ви хотіли б бачити у своїй країні, а що ні?

Джерело –
https://uagolos.com/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *