Лейкемія і її 16 мовчазних симптомів, які не можна пропустити

Лейкемія – форма раку, при якій уражуються клітини крові. Рак крові – це результат мутації клітин кісткового мозку. Як не пропустити небезпечну хворобу і вчасно розпізнати симптоми лейкемії? Розповідаємо в нашій черговий корисною статті!

Лейкемія, або рак крові, проявляється як небезпечні і раптові порушення життєдіяльності всього організму. Це явні ознаки того, що необхідно пройти ретельне медичне обстеження.

Що за хвороба лейкемія?

Лейкемія – рак крові і кісткового мозку. Це злоякісне захворювання, при якому порушується виробництво певних клітин крові. Якщо кількість аномальних клітин крові перевищує кількість здорових клітин, функції крові порушуються, що проявляється в погіршенні самопочуття людини.

Хвороба розвивається швидко при гострій лейкемії. Сповільнений перебіг хвороби спостерігається при хронічній лейкемії. Незалежно від типу лейкемії, помітивши у себе перші симптоми хвороби, особливо їх поєднання, слід негайно звернутися до лікаря.

Симптоми лейкемії

Лейкемія і її 16 мовчазних симптомів, які не можна пропустити

1. Втома і слабкість

Втома і слабкість – найбільш поширені симптоми лейкемії. Їх причиною найчастіше є анемія (дефіцит червоних кров’яних тілець). І в разі хронічної, і в разі гострої лейкемії, ступінь прояву фізичного виснаження може бути різною: від невеликої до крайньої.

Але незалежно від форми лейкемії, цей симптом згодом тільки погіршується. Лейкемія непомітно підкрадається до людини. І в цьому її найбільша небезпека.

2. Задишка

У міру того як людина слабшає, у неї з’являється задишка. У більшості випадків вона – результат анемії (зменшення кількості еритроцитів). Організм відчуває нестачу кисню.

Навіть при мінімальному фізичному навантаженні, наприклад, пересуванні по кімнаті, виникає ускладненість дихання. Але задишка також може бути і симптомом раку легенів.

3. Поява на тілі гематом

Незрозумілі синці на тілі є результатом зниження числа тромбоцитів або порушення згортання крові. Гематоми найчастіше з’являються на ногах і руках.

4. Незрозумілі кровотечі

Подібно синцям, незрозумілі носові кровотечі, кровоточивість ясен, кишкові і легеневі кровотечі можуть бути ознакою зниженого кількості тромбоцитів в крові або порушення згортання крові. Це може вказувати на гостру форму лейкемії.

5. Точкові крововиливи на шкірі

Ці крихітні червоні цятки, як правило, залишаються непоміченими. Вони безболісні, частіше розташовуються на нижніх кінцівках в області щиколоток і вказують на знижену кількість тромбоцитів в крові.

6. Набряклі і незвично збільшені ясна

Хоча набряклі і збільшені ясна можуть бути симптомом ясенної гіперплазії, їх часто виявляють і при гострій формі лейкемії. Це один з найбільш явних її симптомів. Десна набухають, з’являється відчуття дискомфорту в роті.

7. Почуття наповненості, здуття живота

Одним із симптомів хронічної і іноді гострої лейкемії є збільшена селезінка. При цьому спостерігається різке зниження апетиту. З’являється так зване «раннє насичення».

Людина дуже мало їсть, але при цьому швидко настає відчуття ситості. Причиною такого швидкого насичення є збільшена селезінка, яка тисне на шлунок.

8. Дискомфорт і біль в лівому верхньому підребер’ї

Збільшення селезінки в результаті розвитку лейкемії іноді викликає почуття дискомфорту і болю в області живота, а точніше в лівій верхній його частині.

9. Підвищення температури, озноб

Підвищення температури або озноб – нетипові симптоми лейкемії. Зазвичай вони зустрічаються тільки у чверті пацієнтів з гострою лейкемією і практично ніколи при її хронічній формі. Найчастіше невелике підвищення температури вказує на інфекцію і ослаблену імунну систему. Це також може бути викликано лейкемією.

10. Нічна пітливість

Часто причиною нічної пітливості є різні інфекції, що також може бути пов’язано з лейкемією. В цьому випадку рак крові пов’язаний зі зменшенням кількості лейкоцитів, а значить зниженням захисних сил організму.

11. Сильні головні болі

Погіршення кровопостачання головного мозку призводить до виникнення головного болю. Часті головні болі можуть бути ознакою лейкемії, а також такого загрозливого життя стану, як внутрішній крововилив в мозок.

12. Блідість шкірних покривів

Подібно головних болів, втоми або задишки, незвична блідість шкіри також може бути ознакою анемії у хворих, як з гострою, так і з хронічною формою лейкемії. Якщо людина виглядає дуже блідою, вона цілком ймовірно дуже хвора. Як правило, при цьому вона відчуває постійну і сильну втому.

13. Болі в суглобах і кістках

Біль і ломота в суглобах і кістках – відносно рідкісний, але явний симптом, як при хронічній, так і при гострій формі лейкемії. Утворення клітин крові відбувається в тканинах кісткового мозку. Тому при будь-яких болях в кістках слід звернутися до лікаря.

14. Збільшені лімфовузли

Слід періодично перевіряти лімфовузли в області шиї, пахв і в паху. При лейкемії лімфовузли збільшені, добре видно, але при цьому безболісні. Зазвичай лимфоузлам властиво збільшуватися при наявності в організмі будь-якої інфекції.

Але в міру одужання вони зменшуються. Якщо ж лімфатичні вузли залишаються збільшеними протягом тривалого часу, або вони продовжують рости, це може бути пов’язано з розвитком лейкемії або лімфоми.

15. Висипання на шкірі

Приблизно один з 20 хворих на лейкемію має висипання на шкірі. Вони можуть бути двох видів: схожими на алергічну кропив’янку або у вигляді підшкірних гуль.

Яких би форм і розмірів вони не були б, у них є одна загальна риса: вони збільшуються в своїх розмірах у міру того, як прогресує лейкемія.

16. Часті інфекції та їх рецидиви

При появі будь-якої інфекції в організмі, яка практично не піддається лікуванню, вам необхідно зробити клінічний (розгорнутий) аналіз крові для перевірки рівня лейкоцитів, гемоглобіну, тромбоцитів.

Показники рівня білих кров’яних тілець, які не відповідають нормі, свідчать про ослаблену імунну системою. Це і пояснює схильність організму до частих інфекцій і простуд. Ці та інші симптоми, як наприклад, втома або слабкість, – серйозний привід звернутися до лікаря.

Діагноз «лейкемія» є для людини завжди несподіваним. Оскільки лейкемія може роками протікати безсимптомно, і часто симптоми лейкемії збігаються з симптомами інших захворювань, важливо регулярно проходити медичне обстеження.

Рак крові відноситься до агресивних видів раку, тому так важлива його рання діагностика. Будемо уважні до себе і свого здоров’я. Не забуваємо добре відому істину, що хворобу легше попередити, ніж лікувати.

Джерело –
https://mandarynka.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *