Брудніше унітазу: як дезінфікувати телефон, ноутбук, пульт від телевізора

Для профілактики коронавірусу потрібно регулярно мити не тільки руки, але і чистити предмети, до яких ми торкаємося кожен день. Розповідаємо, які предмети і як потрібно правильно дезінфікувати.

Одна з важливих вимог гігієни в період коронавіруса — регулярне очищення поверхонь, до яких ми торкаємося особливо часто і через які можемо заразитися коронавірусом. Розповідаємо, як правильно дезінфікувати самі «популярні» предмети, на яких частинки вірусу можуть зберігатися на протязі декількох днів.

Медичні маски

Одноразові маски швидко стали дефіцитом: їх важко купити, а викидати у відповідності з правилами безпеки потрібно вже через дві години використання. В іншому випадку засоби захисту перетворюються на додаткове джерело загрози. Багато переходять на тканинні маски — і експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я підтверджують, що це правильне рішення. Незважаючи на те, що ефективність такої маски нижче, ніж у респіратора або багатошарової медичної, вона в змозі вберегти від самих великих крапель і істотно знизити поширення вірусу. Головне — вчасно очищати її.

Лікарі не рекомендують носити маску довше двох годин, оскільки намокаючи від дихання, вона втрачає свої захисні властивості. Після використання маску варто випрати в гарячій води з милому або звичайним пральним порошком, гарненько висушити, можна пропрасувати гарячою праскою. Після цього маска знову готова до використання.

Екран і клавіатура ноутбука

На поверхні нашого ноутбука і в «мирний» час накопичується досить небезпечних вірусів і бактерій, тому їх важливо регулярно (хоча б раз в тиждень) дезінфікувати. Зараз, під час пандемії коронавіруса, лікарі рекомендують проводити дезінфекцію ноутбука частіше: раз на два-три дні або навіть щодня. Для дезінфекції краще всього використовувати семидесятипроцентний розчин ізопропілового спирту — його повинно бути досить, щоб зруйнувати білкову оболонку вірусу, з допомогою якого він прикріплюється до нашої шкіри і може потрапити на слизові оболонки. Також варто скористатися ганчіркою з мікрофібри — вона найбільш безпечна для екрану ноутбука і його поверхонь.

Не слід використовувати для дезінфекції перекис водню, відбілюючі засоби, аерозолі, також не варто наносити дезінфікуючий розчин безпосередньо на екран або поверхні ноутбука. Перед проведенням обробки варто повністю відключити пристрій від мережі, вийняти всі накопичувачі або SD-карти. Після обробки рекомендується почекати п’ять хвилин, щоб спирт випарувався.
Також не варто забувати про дезінфекції ведмедики, кабелів і інших аксесуарів.

Пульт від телевізора

Ще один предмет, яким ми активно користуємося і на якому залишаються частки вірусів і бактерії. Щоб зменшити обсяг забруднень і полегшити процедуру очищення, можна повністю загорнути пульт в харчову плівку, закріпивши її кінці скотчем. Але важливо не забувати міняти плівку хоча б раз у день.

Якщо ж вам з яких-небудь причин цей спосіб не підходить, то рекомендуємо разів на день протирати пульт розчином ізопропілового спирту. Перед процедурою рекомендується вийняти батарейки з пульта. Для протирання рекомендуємо використовувати ганчірку з мікрофібри: паперові серветки або ватні палички можуть пошкодити пристрій, так як їх частки можуть потрапити всередину. Після проведення процедури дайте пристрою висохнути протягом 5-10 хвилин.

Мобільник

Мобільний телефон варто щодня дезінфікувати, а також обов’язково проводити процедуру після кожного повернення з вулиці.

Неправильно:

— Використовувати аерозольні миючі засоби, так як волога може пошкодити телефон;

— Використовувати відбілюючі засоби або засоби на основі хлору — з тих же причин;

— Занурювати телефон повністю або частинами очищаючі рідини, навіть якщо він в чохлі.

Правильно:

— Протирати поверхню телефону і особливо ретельно — області, що безпосередньо контактують з органами дихання, продуктом, що містить 70% ізопропілового спирту.

— Проводити дезінфекцію, надівши рукавички одноразові, а після процедури ретельно вимити руки, а використані рукавички — викинути.

— Протирати чохол для телефону, всередині і зовні, після чого дати йому висохнути і тільки потім надіти на телефон.

Джерело –
https://uagolos.com/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *