Життя в багатоквартирних будинках призводить до хвороб серця, інсультів і діабету

На здоров’ї людей, які живуть в багатоквартирних будинках, робить негативний вплив висока щільність населення, шум, а також забруднення повітря, речовинами, що потрапляють в нього з найближчих доріг.

Вчені Литовського університету медичних наук висловили думки про те, що проживання в багатоквартирних будинках, поєднане з впливом цілого ряду несприятливих факторів, може вести до появи хвороб серця, інсультів і діабету 2-го типу, інформує Ukr.Media.

Фахівці аналізували те, наскільки далеко від приватних і багатоквартирних будинків розташовані дороги та зелені насадження і зіставляли це з розвитком гіпертонії серед мешканців, а також їх ризиком метаболічного синдрому, для якого характерні такі симптоми як підвищений рівень глюкози та холестерину в крові, а також надлишок ваги. Метаболічний синдром нерідко виявляється передвісником діабету другого типу. Крім того, він підвищує ризик інфарктів та інсультів.

Автори дослідження встановили, що у людей, які жили в багатоквартирних будинках, спостерігалося особливо небезпечний вплив забруднення повітря від автомобільних вихлопів, що доносяться з трас, розташованих поблизу. Внаслідок впливу брудного повітря у них у багатьох випадках розвивалося підвищений кров’яний тиск і виникав стан, що передує цукровому діабету.

«Поблизу багатоповерхових будинків дорожній рух більш інтенсивне, і автомобільних вихлопів — більше. Крім цього на здоров’я мешканців таких будинків також чинять негативний вплив висока щільність населення і шумове забруднення», — пояснили вчені.

За їх словами, зменшити ризик серцево-судинних захворювань та інших небезпечних для життя станів, що загрожують жителям багатоповерхівок, можна шляхом поліпшення шумоізоляції квартир і розвитку зелених зон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *