Без паніки: лікар розповів, яка температура є оптимальною для людського організму

Температура 37,1 не завжди свідчить про захворювання.

Ми звикли вважати нормальною температурою тіла — 36,6 градуса. При підвищенні до 37,1, наприклад, багато хто починає вважати себе хворими і шукає причини недуги. Тим часом, така “підвищена температура” не завжди говорить про захворювання, інформує Ukr.Media.

За словами доктора медичних наук Андрія Продеуса, температура “із серії 37,1”, виміряна під пахвою, не повинна викликати занепокоєння. Це — дещо спрощений підхід, і він не зовсім коректний. Якщо ви себе нормально при цьому відчуваєте, лякатися не варто.

“Сама по собі температура не є небезпечною. Більше значення має самопочуття людини. Якщо є симптоми інтоксикації, людині погано, навіть якщо у неї умовно нормальна температура, тоді вона, швидше за все, хвора”, — сказав він.

Продеус зазначив, що нормальною температурою тіла людини вважається приблизно від 36,2 до 37,2 градуса. Максимальні показники спостерігаються в районі восьмої години вечора. Мінімальні — близько третьої години ночі, під час сну.

“Ці цифри актуальні, якщо ми говоримо про температуру поверхневих пахвових западин, оскільки поняття людської температури відносне, воно залежить від того, де її вимірюють. Температуру можна вимірювати в ротовій порожнині, в задньому проході і так далі. А якщо ми говоримо про нормальну температуру від 36,2 до 37,2 градуса, то це пахвове вимірювання температури”, — каже Продеус.

Однак, лікар додає, якщо температура вище 37 градусів тримається досить довго, слід все-таки проконсультуватися з лікарем. Такі показники не мають бути частим явищем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *