Як правильно варити яйця: покрокова інструкція

Здається, що відварені яйця – найпростіша в світі страва. Але на практиці виникають складнощі: то яйця не доварилися, то шкаралупа не чиститься або навпаки тріснула під час варіння. Дотримуйтесь наших порад – і відварені яйця вийдуть ідеальними.

1. Вимийте яйця

Вимийте яйця під краном, щоб прибрати залишки забруднень. Для кращого очищення використовуйте щіточку і миючий засіб.

2. Доведіть воду до кипіння

Налийте воду в каструлю і поставте на плиту. Увімкніть вогонь на максимум і дочекайтеся, коли вода закипить. Якщо опустити яйця в холодну воду, вони будуть погано чиститись: нагріваючись разом з водою, яєчний білок готується повільно і міцно прилипає до внутрішньої оболонки.

3. Опустіть яйця в воду

Акуратно занурте яйця в воду. Якщо кинути їх, шкаралупа трісне і білок просочиться в воду. Це неприємно, якщо ви хочете отримати ідеально рівні варені яйця.

4. Варіть до потрібного ступеня готовності

Щоб отримати ідеальні яйця, зварені круто, з еластичним білком і ніжним жовтком, зменшіть вогонь через 30 секунд після початку варіння і продовжуйте варити ще 10 хвилин. Через цей час жовтки починають сохнути, між жовтком і білком утворюється синьо-зелений обідок (що міститься в білку сірка вступає в реакцію з залізом в жовтку – виділяється сульфід заліза, який злегка забарвлює жовток).

Якщо вам потрібні яйця всмятку, варіть їх 4-6 хвилин.

5. Охолодіть

Щоб яйця добре чистилися, їх потрібно остудити. Потримайте варені яйця в холодній воді протягом 15 хвилин. Після цього шкаралупа відійде від яєць практично єдиним пластом.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *