5 видів трав, які легко виростити на підвіконні

Навіть якщо ви ніколи нічого не вирощували, а єдина рослина, яка є у вашому будинку – кактус, все одно спробуйте виростити на кухонному підвіконні ці трави! Ви здивуєтеся, як просто це зробити.

По-перше, власноруч вирощена зелень – це корисно, по-друге – красиво (хоча, вона ніколи не виросте такою великою і яскравою, як та, яка продається в магазинах), по-третє – зручно: завжди під рукою. Зелень і трави можна вирощувати в горщиках для квітів або неглибоких контейнерах, на дно яких потрібно помістити дренаж (наприклад, керамзит), потім шар землі товщиною не більше 15 см (її можна купити в магазині). Вирощувати зелень дома можна цілий рік, але найсприятливіший період – з кінця березня по жовтень, коли достатньо сонячного світла, і не потрібна спеціальне підсвічування.

1. Рукола

5 видів трав, які легко виростити на підвіконні

Щоб виростити вдома руколу (або ерука посівну чи индау) спочатку купіть насіння, наприклад, сортів “Покер” або “Рококо”. Посійте їх на глибину 1-1,5 см і періодично поливайте. Перші паростки з’являться на п’ятий-шостий день, їх потрібно трохи прорідити, щоб паростки не заважали один одному і у них було достатньо світла. Перший урожай зеленого листя ви отримаєте вже через два тижні. Рукола – рослина водолюбива, при регулярному поливі листя будуть великими, ніжними і не дуже гіркими. До речі, ви можете не чекати, коли рукола виросте до розміру, до якого ви звикли – можна зрізати ножицями паростки по 5-8 см і досіювати нове насіння кожні два тижні.

2. Шпинат

5 видів трав, які легко виростити на підвіконні

Листя цієї рослини дуже корисні і містять так багато білків, що можуть зрівнятися з зеленим горошком і стручкової квасолею. При купівлі насіння віддавайте перевагу наступним сортам: “Вікторія”, “Дольфін Р3”, “Матадор”, “Здоровань”, “Велетенський” і ін. Після посадки, коли з’являться не тільки перший паросток, але і другий справжній лист, сіянці проріджують. Цікаво, що шпинат – рослина дводомна: є чоловічі і жіночі особини. У чоловічих рослин значно менше листя, і вони менш цінні за своїм складом, тому, проріджуючи паростки шпинату, позбавляйтеся насамперед від чоловічої статі. Поливати шпинат потрібно регулярно – 2-3 рази в тиждень.

3. Кінза

5 видів трав, які легко виростити на підвіконні

Для того, щоб виростити зелень кінзи (але не плоди) дома, можна купити насіння Cорт “Венера”, “Первісток”, “Стимул”, “Шико”. Кінза любить вологість і тепло – 20-25ºС. За умови гарного освітлення збирати урожай можна буде вже через 4-6 тижнів.

4. Кріп

5 видів трав, які легко виростити на підвіконні

Кріп пахучий або городній прикрасить будь-яку страву. Перед посадкою насіння замочують на 3-4 години, потім підсушують і кладуть в землю на глибину 1-2 см. Це холодостійка рослина, навіть +5 º їй байдуже, а ось світло він любить. З водою краще не перестаратися: надлишок вологи позначається на якості. Кріп можна зрізати по листку або цілком – своєї зрілості він досягає, коли доросте до 25-30 см.

5. Цибуля

5 видів трав, які легко виростити на підвіконні

Вирощувати цибулю ми навчилися ще в дитинстві, але з роками могли втратити цю навичку. Візьміть одну або кілька цибулин і відріжте у них капелюшок. Посадіть цибулину в горщик, намагаючись не пошкодити дінце, і рясно полийте прохолодною водою. Приберіть горщик в прохолодне темне місце (близько 5 º), наприклад, в холодильник (відділення для фруктів). Коли паросток витягнеться на 2,5-5 см, горщик можна вийняти і поставити на світле місце. Вигонку цибулин проводять і в воді, використовуючи спеціальні скляні вази з шийкою у вигляді лійки. У цьому випадку важливо, щоб дно цибулини не торкалося води (інакше цибулина може загнити), – в воді опиняться тільки поступово відростаюче коріння.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *