Глисти у дітей. Зберігайте щоб не загубити

Слово паразит вже саме по собі викликає не дуже приємні асоціації. Що вже говорити про ситуацію, коли такі шкідливі «сусіди» поселяються в вашому організмі або, що ще гірше, в організмі вашої дитини. Саме від вас, батьків, залежить, як швидко і яким чином дитина звільниться від такого «сусідства».

Існує два шляхи вирішення проблеми. Можна звернутися до медичних препаратів або засобів народної медицини. На сьогоднішній день відомо про існування понад 12 тисяч видів хробаків. Щодо дітей патогенні приблизно двісті видів. Найчастіше діти хворіють на аскаридоз і ентеробіоз.

Шляхи зараження бувають різними. Діти в силу свого віку не дуже добре знають правила особистої гігієни, і варто тільки батькам пустити все на самоплив, як цікаві малюки тут же приносять в будинок паразитів.

Як відомо, гельмінти не можуть існувати поза живим організмом, тому найчастіше їх господарями стають діти. У більшості випадків діти заражаються гельмінтами через продукти харчування.

Якщо їжа заражена глистами, вона сприяє потраплянню паразитів в організм дитини. На жаль, малюк може заразитися ще в утробі матері.

Гельмінти заражають дитину через кров. У даній ситуації фетоплацентарний бар’єр не перешкоджає шкідливому проникненню.

Тварини на вулиці і домашні вихованці, з якими контактує малюк, стають переносниками глистів.

Яйця гельмінтів знаходяться в грунті, в піску, де дуже люблять грати діти. Яйця глистів витривалі і легко потрапляють у сприятливе для них середовище.

На відміну від всіх інших глистів, яйця гостриків не виживають в навколишньому середовищі, тому найчастіше рознощиком паразитів стає людина.

Розмноження та виживання черв’яків в більшій мірі залежить від того, наскільки сприятливі кліматичні умови. Умовами, що сприяють їх швидкому розмноженню, є висока вологість і тепло.

Іншим важливим аспектом, що впливає на виживаність і поширення паразитів у навколишньому середовищі, варто назвати рівень соціально-економічних стандартів. Потрапляючи в незміцнілий дитячий організм, глисти починають активно розмножуватися і мігрувати.

Так одна дозріла особина може відкласти до 250 тисяч яєць за один тільки день. Діти, які мають слабкий імунітет і не завжди стежать за гігієною, можуть заразитися гельмінтозом в рази частіше, ніж міцні здорові малюки. Якщо у дитини хороша опірність різним захворюванням, то і глисти йому не страшні.

Потрапляючи в здоровий організм, паразити проходять через весь кишковий тракт і благополучно виводяться природним шляхом.

Зараження глистами має певну симптоматику. Кожен тип глистів проявляє свою активність по-різному, тому і симптоми теж різні.

Якщо дитина заразилася гострицями, проявами захворювання будуть: неприємні відчуття свербіння в задньому проході, які особливо посилюються до ночі; неспокійний сон, часті прокидання через сверблячки; больові відчуття в правій нижній частині живота; температура вище норми, досягає 37,8 ℃.

Дитина, заражена гостриками, стає занадто активною, не може всидіти на місці. Малюк робить це навмисно, так як рухи допомагають знизити ефект свербіння. Часто батьки заражених дітей скаржаться на те, що вкласти дитину спати стає проблематично

Симптоми аскаридозу у дітей: на шкірі з’являється висип, що нагадує за зовнішніми ознаками алергічний; температура тіла дитини сягає 38-39 ℃; дитину турбує безпричинний кашель; запаморочення, блювота, нудота; неспокійний сон; дитина скаржиться на болі в животі.

Виділяють загальні симптоми, які характерні при зараженні різними видами гельмінтів: відсутність апетиту; зниження ваги; під очима з’являються темні кола; шкірні покриви стають блідими; порушення стільця, можливі закрепи або діарея; свербить кінчик носа; дитина стає дратівливою.

Малюки часто плачуть, погано сплять, стають неспокійними, перестають брати груди. Згодом здоров’я дитини стає слабкішим, так як гельмінти руйнівно діють на весь організм. «Побиті» паразитами стінки внутрішніх органів запалюються, іноді починається кровотеча.

Щоб визначити наявність в організмі глистів, необхідно кілька разів здати кал на аналіз. Повторення аналізу необхідно через те, що глисти відкладають яйця не кожен день.

Здача аналізу один раз не може дати об’єктивний результат.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *