Дізнавшись цей рецепт, шинку і готове м’ясо в магазинах я вже давно не купую

Домашня шинка.

Приготувати таку смакоту зовсім не складно! Сил та інгредієнтів мінімум, а результат – супер!

Інгредієнти:

  • Рівний шматок окосту – 1,5 кг.
  • Сіль – 110 гр.
  • Вода – 1 л.
  • Спеції – чорний, білий, запашний перець, пара гвоздичок, сушений гострий перчик.

Приготування:

Для розсолу. У літр чистої води додаємо сіль, спеції, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння

Вимикаємо вогонь і повністю охолоджуємо. Тепер беремо шприц і обколюємо м’ясо розсолом з усіх боків. Укладаємо обколоте м’ясо в миску, заливаємо рештою розсолом, придавлюємо гнітом і ставимо в холодне місце на троє діб. Раз на день перевертайте м’ясо, щоб воно рівномірно просолилось і зберегло рівномірний колір в шматку.

Просолену шинку звертаємо щільніше і обв’язуємо шпагатом, або тугіше загортаємо в стрейч-плівку. А тепер починається сама «важка» частина процесу варіння. Насправді, не важка, а просто вимагає періодичного контролю з вашої сторони. Нагріваємо воду до 85 градусів і опускаємо туди шинку. Зменшуємо вогонь і варимо близько двох годин, контролюючи, щоб температура води постійно була близько 78-80 градусів, не вище. Це дасть нам в результаті соковиту і красиву шинку, «зі сльозою» на розрізі. Простіше всього це робити не на око, а зрозуміло з допомогою кулінарного термометру.

Дістаємо готову шинку і обмиваємо спочатку гарячою, потім холодною водою. Охолоджуємо і ставимо на ніч у холодильник, щоб усередині шинки розійшлися соки і сіль. Якщо ви відріжете шматочок від ще теплої шинки, вона може здатися занадто пересоленою, але на ранок, у шинки буде зовсім інший смак. Зберігається така домашня шинка в холодильнику дня три-чотири, так як консервантів в ній тільки сіль, але зазвичай, до кінця свого терміну вона не доживає, а з’їдається набагато раніше.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *