Варто знати! Як визначити, що в судинах з’явилися тромби!

Тромби – це згустки крові, які формуються в кровоносних судинах у відповідь на пошкодження судинної стінки. Саме тромби беруть участь в процесі гемостазу (запобігають виникненню сильної кровотечі, якщо ви, наприклад, порізалися).

У більшості людей в організмі щодня утворюються згустки крові, проте вони розсмоктуються і не викликають ніяких симптомів завдяки злагодженій роботі системи, розповів флеболог Максим Попівець,

Тромбоз глибоких вен (ТГВ)

Це небезпечний стан, який розвивається при формуванні тромбу в системі глибоких вен нижніх кінцівок. Така патологія має кілька характерних проявів.

Біль в нозі
Це основний симптом тромбозу глибоких вен. У деяких випадках це може бути єдиним проявом захворювання. Найчастіше виникає різка і сильний біль в області литкового м’яза.

набряк кінцівки
Якщо ви звернули увагу на те, що одна з ваших кісточок раптово набрякла, то це може бути раннім симптомом ТГВ. В цьому випадку вам слід негайно звернутися за медичною допомогою, оскільки в будь-який момент тромб може відірватися і закупорити судини життєво важливих органів.

Поява червоних смуг на шкірі
При утворенні тромбу в системі глибоких вен нижніх кінцівок шкіра в ураженій області може набувати червонуватий або блакитний відтінок. У деяких випадках шкірні покриви бліднуть. Також дуже часто збільшується локальна температура (шкіра стає теплою на дотик).

Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА)

ТЕЛА – це найбільш часте ускладнення тромбозу глибоких вен, яке нерідко призводить до летального результату. Воно супроводжується характерними симптомами.

Тахікардія
Прискорене серцебиття виникає через брак повітря, розвивається при тромбоемболії легеневої артерії. У цій ситуації серце намагається компенсувати дефіцит шляхом збільшення швидкості скорочень.

Біль у грудях
Гостра колючий біль в грудній клітці – це найбільш частий прояв тромбоемболії легеневої артерії. Основна характеристика між цими нозологіями полягає в тому, що при ТЕЛА інтенсивність больового синдрому посилюється під час дихання.

Брак повітря
Поява вираженої задишки і збільшення частоти дихальних рухів до 30-40 в хвилину – це характерні ознаки тромбоемболії легеневої артерії. Також може відзначатися ціаноз або блідість шкірних покривів.

Кровохаркання
Цей симптом не є обов’язковим і зустрічається приблизно у чверті пацієнтів з ТЕЛА. Найчастіше відходження мокроти з домішкою крові з’являється вже на стадії інфаркту легкого.

Тромбоз мезентеріальних судин

Мезентеріальні судини постачають кров’ю різні відділи кишечника. При такому тромбозі виникають симптоми з боку шлунково-кишкового тракту.

Біль в животі
Основна ознака тромбозу мезентеріальних судин – гострий біль в животі, що виникає в результаті ішемії (порушення кровопостачання) певної ділянки кишечника.

Блювота
Нудота і блювання – характерні прояви мезентериального тромбозу. Основна особливість блювоти полягає в тому, що вона не приносить полегшення. У деяких випадках можуть з’являтися домішки крові в калі.

Наголошуємо, що самолікування небезпечно для вашого здоров’я. Тому перед вживанням будь-яких препаратів проконсультуйтеся з лікарем.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *