Пил: яку загрозу для здоров’я людини він несе?

Пил — це органічні і мінеральні частинки, відірвані від всього, що знаходиться навколо нас. 80% пилу ми приносимо додому з вулиці на своєму одязі і взутті. При цьому пил несе загрозу здоров’ю людини. Звичайно, повністю очистити житлове приміщення від нього неможливо, але важливо регулярно очищати свій будинок, щоб знизити ризик розвитку різних хвороб. Чого конкретно варто побоюватися і як ефективно боротися з пилом?

Які проблеми зі здоров’ям можуть виникнути із-за пилу?

Коли людина дихає, частинки пилу потрапляють в її дихальні шляхи і легені. Разом з пилом ми вдихаємо важкі метали і токсини, із-за чого відбувається інтоксикація. Крім того в пилу присутні пилові кліщі, місцем проживання яких є ворс килимів, м’які меблі і безліч інших предметів. З цієї причини стан людей, що страждають астмою, погіршується в запилених приміщеннях.

Крім іншого відходи життєдіяльності кліщів містять в собі речовини, які вважаються сильними алергенами, із-за чого може розвинутися нежить алергічного характеру і кон’юнктивіт. Ще одна загроза пилу — яйця гельмінтів, яких часто приносять з вулиці на підошві взуття. Побоюватися цього варто особливо тим, хто живе поруч з людьми, які випускають своїх домашніх вихованців гуляти на вулицю.

Пил, який відщеплюється від килимових покриттів в будинку, може спровокувати висипання, найчастіше на обличчі. Це відбувається із-за того що пори забиваються частинками пилу, перемішуючись з жиром, що виділяється сальними залозами.

У деяких випадках у людини, яка надихалася пилом, можуть виникнути проблеми з шлунково-кишковим трактом. Це можливо, якщо в пилу знаходилися такі збудники, як сальмонела, лямблії і так далі.

Як захистити себе від пилу?

В першу чергу важливо не ігнорувати сухе прибирання. По-друге, вологість повітря у вашому будинку повинна бути не менше 40%, але не більше 60%. Тільки так ви не дозволите небезпечним мікроорганізмам розмножуватися. Ще важливо регулярно прати речі, особливо з довгим ворсом, в пральній машинці. А іграшки краще не тільки прати, але і періодично відправляти в морозильну камеру на 12 годин. Тільки так ви зможете гарантувати, що ні один збудник хвороб не вижив.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *