Які обстеження жінці треба робити регулярно.Діагностика дозволяє зупинити захворювання на ранній стадії.

На своє здоров’я варто звертати увагу не тільки, коли зіткнулися з хворобою, а й просто так. Діагностика дозволяє зупинити захворювання на ранній стадії.

Достатньо виділити пів години свого часу і піти записатися на обстеження. В різному віці у жінок вони різняться.

Щоб трохи прояснити ситуацію, американська робоча група по профілактиці захворювань склала список рекомендацій, кому і які тести варто робити.

1. Перевірка на рак яєчників

Треба здати мазок на вірус папіломи людини.

Рекомендовано жінкам від 21 до 65 років

Як часто: кожні 3 роки або кожні 5 років для жінок у віці від 30 до 65 років.

Цей тест перевіряє наявність змін в клітинах, що може вказати на необхідність додаткових досліджень, наприклад, біопсії.

2. Обстеження на рак товстої кишки – колоноскопія

Рекомендовано дорослим від 50 до 75 років.

Як часто: кожні 10 років за умови, що все добре.

Якою б неприємною не була процедура колоноскопії – це кращий засіб виявлення раку товстого кишечника, передракових утворень і поліпів.

Жінки нерідко недооцінюють свої ризики розвитку цього захворювання, але саме ця форма раку – третя за поширеністю і смертельно для жінок (після рак грудей і легенів).

3. Перевірка на рак грудей – маммограмма

Рекомендовано жінкам у віці 50-74 років. Для жінок молодше 49 років і старше 75 необхідність цієї перевірки і її частоту варто обговорювати зі своїм лікарем.

Як часто: раз в два роки, якщо у вас середній рівень ризику. При наявності сімейної історії раку грудей або яєчників, лікар може порекомендувати проходити процедуру мамограми частіше.

Маммограмма не дає ідеальних результатів діагностики, але на даний момент це найбільш ефективний спосіб виявлення раку молочної залози. Раняя діагностика дозволяє запобігти поширенню ракових клітин.

4. Ліпідограма

Цей аналіз крові вимірює загальної рівень холестерину: як “хорошого” (HDL), так і поганого (LDL), а також тригліцеридів. Рівень останніх змінюється під впливом того, що ви їли в останній раз, саме тому більшість аналізів на холестерин проводяться незабаром після недовгого голодування протягом 4-6 годин.

Рекомендовано жінкам після 45, або між 20 і 45, якщо у них підвищений ризик захворювань серця.

Як часто: раз на рік при хорошому стані здоров’я, щоб переконатися у відсутності погіршень.

Високий рівень холестерину пов’язують із захворюваннями серця, інфарктами та інсультами. Знання про поточний стан цього рівня допоможе приймати більш підходящі для серця рішення, особливо напередодні менопаузи.

5. Тест на гепатит С

Одноразовий аналіз крові на вірус гепатиту С.

Рекомендовано людям, народженим з 45 по 65 роки; жінкам, які народжували за допомогою кесаревого розтину до 1992 року.

Як часто: раз в житті. Особи з групи ризику – вживали або вживають ін’єкційні наркотики – повинні проходити тестування частіше.

Тест необхідний всім людям, народженим між 45 і 65 роком, оскільки в той період кров для переливань не проходила належних інспекцій.

Особливому ризику зараження піддавалися жінки, що народжували до 1992 року за умов кесаревого розтину. Гепатит С вражає печінку і може підривати імунну систему, приводячи в відсутності лікування до цирозу і раку печінки.

6. Тест на рівень глюкоза в крові

Рекомендовано жінкам у віці від 40 до 70, які мають зайву вагу або ожиріння.

Як часто: раз на рік, однак для жінок з преддіабетом це тестування рекомендується проводити частіше.

Діабет 2 типу є одним з основних факторів ризику захворювань серця, а також підвищує ризик депресії та порушення харчування.

Рівень цукру в крові можна взяти під контроль, вибравши разом з лікарем найбільш ефективні стратегії запобігання прогресування хвороби.

7. Скринінг на остеопороз

Тест на щільність кісткової тканини.

Рекомендовано жінкам старше 65 років.

Як часто: у відсутності ризику – раз в 10 років. Однак при наявності сімейної історії остеопорозу або попередніх переломів, лікар може рекомендувати перевірки раз на рік.

Результати тестування можуть вказати лікаря на наявність стоншування кісткової тканини, який підвищує ризик переломів і погіршує здатність до руху.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *